Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
У Полтаві благодійна організація «Зернятко» організувала акцію на підтримку дітей з аутизмом
741

У Полтаві благодійна організація «Зернятко» організувала акцію на підтримку дітей з аутизмом

2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм. Щоб привернути увагу, донести правильну інформацію про дітей, які мають такий діагноз, у Полтаві провели акцію. Зокрема, благодійна організація «Зернятко» виготовила блокноти з коміксами, що у доступному форматі розповідають про дітей з аутизмом. Їх вручили разом з кульками молодшим учням трьох полтавських шкіл. Дитині з аутизмом можна і потрібно допомогти адаптуватися в зовнішньому світі. Для цього їй необхідні увага, любов, турбота, навчання і виховання,- говорять організатори.

ЛЮДМИЛА ІВАЩЕНКО, голова благодійної організації «Зернятко»
"В мене є донька Руфіна, їй 7 років. В 3 роки нам був діагностований аутизм.І з того моменту я почала аналізувати, досліджувати, читати, дізнаватися, як працювати з такими дітками, яким життям вони живуть і зрозуміла, що приклавши великі зусилля, можна допомогти таким дітям жити повноцінним життям."

Полтавка Світлана Молотова каже - її синок, який страждає на аутизм, дуже допитливий і вважає, що лікувати таких дітей треба навчанням.

СВІТЛАНА МОЛОТОВА, полтавка
"Він не балакав з народження, став бояться людей, боятися нових місць і тоді ми звернулися до лікарів і вони нам розказали, що це таке і як з цим жити, що це можна жити, просто трошки по-іншому вони навчаються, трошки по-іншому треба заніматься, такі дітки потім виростають розумними, талановитими."

Своєчасне, максимально раннє втручання, комплексна підтримка - реальна можливість допомогти дитині з аутизмом стати повноцінним членом суспільства,- вважають організатори акції.

ЛЮДМИЛА БОЙЧЕНКО, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів
" Сьогодні ми говоримо про те, що це проблема, але з цими дітками можна працювати і вони можуть ставати розвиненими, соціально адаптованими і можуть рости здоровими і щасливими, як і інші нормальні діти."

ОЛЕКСАНДР ГЛАЗОВ, заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді
" Ми допомагаємо громадській організації проводити такі заходи. І потрібно будемо проводити їх все більше для того, щоб кожен з мешканців розумів про те, як відноситись до людей з інвалідністю, до особливих дітей, які мають особливі потреби в шкільній громаді.Чи таких дітей, як сьогодні з аутизмом."

На сьогодні невідомі ані причини виникнення аутизму, ні причини його колосального поширення в світі. Це величезний виклик людству, тому що таких людей все більше і більше з кожним днем. Нині в благодійній організації «Зернятко» зареєстровані 140 сімей з Полтави та області, які виховують діток з аутизмом.