Програма «Життя міста»

У розділі: 15208 відео | АрхівRSS
7-го квітня відзначають 110- річницю від дня народження майстра -гончарника Г. Пошивайла
163

7-го квітня відзначають 110- річницю від дня народження майстра -гончарника Г. Пошивайла

Ці роботи опішнянської династії майстрів -гончарників Пошивайлів.
Їх родинні традиції не переривались із кінця вісімнадцятого століття. 7-го квітня відзначають 110- річницю від дня народження Гаврила Пошивайла. Він один із творців української народної кераміки другої половини двадцятого століття. Науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Катерина Штепа розповідає: першими виробами гончара був глиняний посуд і свистунці.

Катерина Штепа, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею "Після роботи, вдома, разом зі своєю дружиною Явдохою Данилівною він продовжував працювати. Дружина працювала в тандемі зі своїм чоловіком : тобто, він створював на гончарному крузі витвори, а вона їх потім розмальовувала. "

Одна з найцікавіших робіт виготовлена в сімдесяті роки.

 Розписана ангобами , розписувала дружина. В її центрі зображена сонце-квітка , навколо неї риби , риби - це прадавній символ жінки , також квіти, стилізовані грони винограду , які символізують плодючість і добробут.

Гаврило Пошивайло вперше в українському гончарстві створив сюжетні композиції на теми гоголівських героїв, Сорочинського ярмарку.

Катерина Штепа, науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею "Говорили,що немає такої речі , яку можна виточити на гончарному крузі і яку б він не зміг зробити, речі розписані його дружиною ставали ніби одухотворені. Загалом він виробляв посуд: горщики, глечики, миски. А також побутові речі. "


Катерина Штепа додає: роботи Гаврила Пошивайло експонуються не лише в Україні , а й далеко за межами держави.