Програма «Життя міста»

У розділі: 15299 відео | АрхівRSS
Вірменська громада «Урарту-ванк» у Полтаві відзначила День Матері
536

Вірменська громада «Урарту-ванк» у Полтаві відзначила День Матері

Вірменська діаспора у Полтаві «Урарту-ванк» відзначила одне з найзворушливіших свят - День Матері. Традиційно вірменський народ вшановує своїх вічних берегинь домашнього вогнища і сімейних традицій у День Благовіщення Пресвятої Богородиці. І це не випадково.

КАРІНА ПИВОВАРСЬКА, член Спілки вірмен України у Полтавській області «Урарту-ванк»
"У вірмен материнство, мати - це одна з найбільших цінностей.Наприклад, у вірменського народу дуже тісно переплетені традиції, звичаї, релігійні норми, вони пов»язнаі дуже тісно. От Благовіщення - релігійне начебто свято.Але воно вилилось в таке світське свято материнства і красоти.І це тому, що материнство дуже шанується.Як і в усіх народів, але у вірмен особливо.Наприклад, вірменська церква вона не має такого великого оздоблення.Дуже часто одна ікона, то це ікона Божої Матері.Тому це свято таке важливе, таке пошановане у вірмен."

В добрих натруджених руках наших матерів найцінніший дар - дар життя,- говорять сини вірменського народу. Любов»ю та неусипною турботою оточують вони своїх дітей, вкладаючи в них частинку власного серця.

МКРТИЧ АКОПЯН, член вірменської громади «Урарту-ванк»
" У нас 8 Березня не так празнують, як День Матері. І я хочу привітати в сьогоднішній день усіх жінок, усіх мам і побажати вам храбрих синів і скромних дочок."

АРАМ КАРАПЕТЯН, член вірменської громади «Урарту-ванк»
" Мама - це та людина, яка дала життя.Вона як моя мама, так і в других мам вона вкладає все своє життя в свою дитину, любить її, гріє, виростає її."

ДАВИД АРСЕНЯН, член вірменської громади «Урарту-ванк»
"Культ матери - это по сути святое.В Армении мать, слово матери - это закон.Это было и в моей семье.Отцу когда мать говорила что-то делать, он это делал, на вопрос почему, потому что мать так сказала."

Серед членів вірменської діаспори «Урарту-ванк» чимало жінок, матерів, дівчат, які беруть активну участь у громадському житті громади, широко популяризують вірменські звичаї і культуру. Багатьом з них представники місцевої влади вручили почесні грамоти та подяки.

ОЛЕКСАНДР УДОВІЧЕНКО, депутат Полтавської обласної ради
" Прекрасне чуттєве свято, якщо у вірмен сьогодні - День матері, то його треба почитать. Хочемо сказати слова поваги, тому що Полтава - багатонаціональне місто, а Полтавщина - тим більше."

ОЛЕКСІЙ ЧЕПУРКО, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
"Надзвичайно приємно бути в їхньому колі, вітати вірменську діаспору- це ті українці, які допомагають нашій державі, наповнюють бюджет місцеві, будують нам дороги, допомагають у вихованні нашої молоді"

У день свята у вірменській громаді відбулася ще одна приємна подія - юнаки та дівчата обрали нового лідера молодіжної організації «Урарту-ванк». Ним став Арам Карапетян. Тепер уже колишній очільник вірменської молоді Діана Хачатрян подякувала всім, хто підтримував її і допомагав у громадській діяльності.

ДІАНА ХАЧАТРЯН, член вірменської громади «Урарту-ванк»
"7 Хочется сказать большое спасибо, выразить особую благодарность председателю нашей организации Агаджанян Г.И. и председателю женского комитета Зограбян Н.С. за постоянную поддержку молодежной организации, весомый личный вклад, поддержку и помощь в любом вопросе.Нам очень приятно, что у нас есть такие люди, обратится с любой просьбой и они обязательно нас послушают."

АРАМ КАРАПЕТЯН, голова молодіжної організації вірменської громади «Урарту-ванк»
"Конечно, планов очень много  Один из главных планов - это собрать команду, сплотить ее, чтобы мы дальше дружно рабо тали и развивали, поляризировали армянскую культуру здесь, среди молодежи на Украине."

Протягом усього недільного вечора на адресу вірменських мам лунали пісні у виконанні фіналіста телевізійних проектів Х-фактор та «Голос країни» Давида Кадімяна, а також зворушливі вірші, запальні народні танці у виконанні членів молодіжної організації «Урарту-ванк» та вихованців вірменської недільної школи.