Програма «Життя міста»

У розділі: 15299 відео | АрхівRSS
Новому харчуванню у школах бути.
757

Новому харчуванню у школах бути.

Новому харчуванню у школах бути! На Полтавщину завітав кулінарний експерт Євген Клопотенко. Кухар переконаний - діти можуть та мають їсти смачно та корисно. Тому, приїхав Євген до області не з порожніми руками, а з власним проектом «Нове шкільне харчування». В ньому він прописав понад 500 рецептів, якими можна урізноманітнити меню в навчальних закладах України.

Євген Клопотенко-кулінарний експерт
«Я прийшов до їдалень і почав робити зміни, я пів року провів в їдальнях, пів року спілкувався з кухарями, я хотів зрозуміти, всі кажуть, що кухарі погані, готують погану їжу, але насправді кухарі готують з великим серцем»«Я зрозумів, як затверджуються всі документи, я зрозумів звідки береться ця їжа, ми готуємо всі по одному збірнику, якщо ви підете до лікарень, військових частин, тюрем, ви будете їсти одну і ту саму їжу»

Головна проблема сьогоднішнього харчування-сформовані роками нейронні зв*язки. Простими словами, звичка. Діти у школах та дитсадках харчуються, так само як і 80 років тому, за старими збірниками.

Євген Клопотенко-кулінарний експерт
«От якщо ми звикли їсти одну і ту саму їжу, то ми виростаємо і ми її і їмо»«Те, що ми їмо, ми бачили в Радянському союзі»«А радянський Союз створив свою систему харчування, ту систему харчування, яка потрібна була для того, щоб швидко працювати».

Розуміє цю проблему і Обласна Рада. Її очільник Олександр Біленький, наголошує- харчування має бути здоровим та смачним, адже сьогоднішні діти мають вже зовсім інші смакові вподобання.

Олександр Біленький-голова Полтавської ОР
"Для мене це питання спогадів і питання перспектив, як харчувався я і як харчуються мої діти, мій син у молодшій школі, які в нього будуть сили, який настрій"Ми всі вдома намагаємось пророщувати пшеницю, робити різні муси, а чому це не робиться в школі"

Присутніх шкільних кухарів, технологів та медиків цікавило одне важливе питання-чи можна використовувати стільки спецій в дитячих стравах. Євген Клопотенко, запевнив, усі рецепти відповідають критеріям здорового харчування, тому їх можна сміливо застосовувати у школах.

Євген Клопотенко-кулінарний експерт

«Є дієтологи, є нутріціологи, які над цим працювали, які разів 8 все перевіряли, щоб не було в них алергії, ні тиску»«Ви отримаєте листа, де буде вказано можна буде використовувати ось цей збірник і ось цей, і спеції, написано візьміть цю кількість і додайте»«Міністрерство здоров*я зараз в такій позиції» «Вони не хочуть нормувати, вони говорять, ми даємо дозвіл на цей збірник

Як говорять самі школярі, вони в школах не доїдають і часто ходять голодними, адже як правило їжа холодна, не смачна та не зовсім приваблива на вигляд.

Дар’я, Дар’я-учениці
«Інколи, навіть, не беруться їсти, адже їжа така несмачна»«Зачасту діти приносять із собою чіпси гамбургери, чіпси, сосиски тому, що нема чого їсти в їдальнях»

Євген Клопотенко презентував присутнім кілька страв із свого збірника. Нова їжа до вподоби всім.
«Дуже смачно, мені подобається, це салат з буряка, макарони і горошок зелений»«Це нове, це смачно, незвичайно для нас усіх, думаю, що буде чудово»

«Смак, майже такий як вдома, я думаю дітям також сподобався б, адже діти звикли харчуватися, не в їдальнях, а вдома»

В Україні вже понад 500 шкіл перейшли на нове харчування за збірником кулінара, а саме в Жмеринці, Каховці, у Рівному, Львові та деяких школах Києва. Можливо тепер і Полтавщина?