Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Обережно фейк!
393

Обережно фейк!

Обережно фейк! У соціальних мережах блукає інформація про те, ніби-то у другому тури виборів Президента України формулювання бюлетенів зворотне. Тобто, потрібно робити відмітку не «за» кого віддаєте свій голос, а «проти». Це не правда, - спростовують фейк фахівці.

Євген Янкевич, координатор програм ВГО Комітету виборців України у Полтавській області
 «Хочу офіційно повідомити, що бюлетені видрукувані. Вже нічого не зміниться. Бюлетені видрукувані згідно чинного законодавства, на них має бути тільки 1 позначка. І позначка показує за якого кандидата людина віддала свій голос.»

Полтавці, які прийшли здійснити волевиявлення говорять, - інформація збентежила. Перепитували у членів виборчої комісії як потрібно правильно голосувати. Фейк обурює.

 «Чтобы внимательно читали, потому что можете поставить там, где «за», а оно будет «против». Это я читала в интернете.» 

 «Много ходит такой речи. Плохо.» 

 «Это блеф какой-то. Сумасшедшее дело. Первый тур проголосовал, нормально, тут это.»

 «Ми ж обираємо Президента, а не голосуємо проти нього, що це за проти.»

Євген Янкевич говорить, - розповсюдження подібної інформації - маніпуляція. Вона зроблена для того, аби заплутати виборця та змусити його голосувати не так, як він бажає. Це досить відома технологія. Наприклад, подібне використовувала одна з партій на початку 90-х.

Євген Янкевич, координатор програм ВГО Комітету виборців України у Полтавській області
 «Вони кругом розклеїли плакатники з бюлетенями і було написано: «Якщо ти нас хочеш бачити, постав навпроти нас галочку, а якщо ти нас не хочеш допустити у Парламент - постав навпроти нас жирний хрест. Хто не розумів цих речей, вівся на цю технологію, яку б він позначку не поставив, все одно це був відданий голос за того кандидата.» 

Тож, бюлетені у другому турі виборів оформлені як і у першому. Позначку потрібно ставити навпроти того кандидата, якого бажаєте бачити Президентом України протягом наступних 5-ти років.