Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Полтавщина визначилась з Президентом України
514

Полтавщина визначилась з Президентом України

Полтавщина визначилась із Президентом України! В області вже опрацювали 100 протоколів. За оприлюдненими даними ЦВК більшість полтавців підтримала Володимира Зеленського, який знайшов підтримку у 82,15% виборців. За Петра Порошенка проголосувало 17,85%

Костянтин Донченко-координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області

«Параленьний підрахунок голосів опори показує подібний результат до офіційного, який зараз знаходиться на ЦВК»«За Володимира Зеленського більше 80%, в середньому за нього виходить 82%, відповідно за Петра Порошенка 18%»

Процес підрахунку голосів в області розпочався вчасно, о 20-й годині вечора.Спочатку члени ДВК погасили невикористані бюлетні, розпломбували скриньки і перейшли до найвідповідальнішого моменту-підрахунку


Каріна Демченко, говорить, - під час підрахунку бюлетнів, хвилювалась, адже розуміла-зараз вирішується доля України.

Каріна Демченко-член ДВК
«Це було дуже відповідально, тому, що зараз саме вирішується майбутнє нашої країни»«І ми як студенти будемо творити цю нову історію нашої країни»«Разом з новим президентом»

Далі всі запаковані бюлетні цієї дільниці попрямували до 144 Окружної виборчої комісії. Там члени ОВК більше доби опрацьовували усі отримані бюлетні свого округу. Процес цей затягнувся до 14-ї . І маємо вже результати. 80,71% виборців підтримали Володимира Зеленського і 16,61% Петра Порошенка.

Марія Андреєва-голова ОВК№144
«Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетні, відповідно проголосували 1319»+00:13-00:22«Кількість голосів поданих за свого кандидата на пост Президента України, відповідно Зеленський Володимир Олександрович 1105, Порошенко Петро Олексійович 200»

На 145-й ОВК також лідирує Володимир Зеленський, за нього станом на 17 годину проголосувало 81,71% виборців, відповідно за Петра Порошенка 15,95%.

Сам день виборів у Полтаві минув спокійно- говорять у поліції.Надійшло 57 повідомлень про імовірні правопорушення. Зокрема, це 16 спроб агітації та 15 випадків некоректно сформованих списків виборців. Відзначають - другий тур в області минув значно спокійніше, ніж перший. Тоді ж правоохоронці зафіксували 94 звернення.

Андрій Замахін-начальник ГУ НП Полтавщини
«Неприбуття комісії ДВК зі скриньками для голосування 6 випадків, члени ДВК не роз*яснювали, як проголосувати на дому 1 інформація, фото фіксація бюлетеня 1 інформація, відсутність запрошення на вибори, відсутність спостерігачів, члени ДВК перебувають в стані алкогольного сп*яніння, спроба проголосувати без паспорта»

А ось організація порівняно з 1 туром - говорять експерти, не покращилась. Зафіксовано чимало ситуацій з недостатньою кількістю бюлетенів та скриньок в усій області.

Костянтин Донченко-координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
«Нашими спостерігачами зафіксована нестача, тобто менша кількість кабінок для голосування та виборчих скриньок, зокрема згідно до Законодавства, яке чітко регламентує кількість кабінок на великих дільницях, кабінок має бути не менше 6»

Як зазначають аналітики, Володимир Зеленський-перший кандидат в Президенти України, який здобув підтримку у стількох виборців за останні 28 років - понад 70%. До виборів - 2019 таку довіру завойовував лише Леонід Кравчук. У 1991 році за нього проголосувало 61,59% виборців.