Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Відкритий конкурс бандуристів імені В. Кабачка.
596

Відкритий конкурс бандуристів імені В. Кабачка.

У Полтаві традиційно провели відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка. Подія прославляє ім`я народного музиканта, співака, диригента, бандуриста, музичного викладача. Він народився на Полтавщині у 1892 році.

Валентина Вождаєнко, директорка Департаменту культури і туризму полтавської ОДА
 «Хочеться, щоб весь світ, всі полтавці зійшлися і наповнили цю залу оплесками і вдячністю до тих, хто презентує своє мистецтво на цій сцені. Бо бандура той інструмент, який заслуговує вдячності, поваги і пошани.» 

Учасники конкурсу - учні мистецьких, середніх спеціалізованих музичних шкіл та студенти вищих навчальних закладів. Вони з`їхались зі всієї України до Полтави, аби продемонструвати свої таланти.

Ліна Богодиста, директор обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури
 «Ми уславлюємо пам`ять з одного боку нашого земляка, а з іншого боку - підтримуємо бандурне мистецтво, пропагуємо національну культуру, символіку. Так як світу ми цікаві саме нашими народними інструментами.» 

Конкурс тривав 2 дні. Всього 60 учасників. Вони змагались у 2-х номінаціях «бандурист-інструменталіст» та «бандурист-вокаліст». Серед них і студенти полтавського музучилища імені Лисенка.

Неля Парнюк, учасниця відкритого конкурсу бандуристів ім. Кабачка
 «Я займалася 6 років на фортепіано у дитячій музичній школі. Тобто, були також і інші інструменти.» 
 «Мені дуже сподобався цей інструмент і моя вчителька музичної школи заохотила бажання. Мені дуже сподобалося як вона зіграла, я захотіла бути така як вона.»

Валерія Курочка, учасниця відкритого конкурсу бандуристів ім. Кабачка
«Розслабитись тут тяжко сказати, що можна. Потрібно постійно бути в тонусі. Але, все ж таки - це велике задоволення. Якщо це твоє, то це твоя стихія. Ти просто від цього страху отримуєш задоволення.» 

Конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка існує близько 20 років. Тривав 2 дні. Лауреати творчих змагань отримали дипломи.