Програма «Життя міста»

У розділі: 15288 відео | АрхівRSS
24 квітня вірменська діаспора вшанувала пам`ять жертв геноциду вірмен
755

24 квітня вірменська діаспора вшанувала пам`ять жертв геноциду вірмен

Вони ті, хто не забувають свою історію. Щорічно двадцять четвертого квітня вірменська діаспора проводить захід в память жертв геноциду вірмен. Минуло сто чотири роки після цієї трагічної події. Та щорічно кожен з вірмен вшановує загиблих . Традиційно день пам яті розпочали згадками про ті страшні події та автопробігом вірменської общини «Урарту-ванк». До початку цього - на автомобілях розмістили прапори.


Голова молодіжної організації вірмен у Полтавській області Арам Карапетян говорить: цей день вшановує вся вірменська діаспора. Він вважає : геноцид вірмен - це масовий злочин проти людяності двадцятого століття. Цьогоріч молодіжна організація вірмен у Полтавській області відзняла відеоролик до цього дня. Арам говорить: молодь повинна знати про перший у світовій історії геноцид , який забрав життя близько двох мільйонів вірмен у період від 1915 до 1918 року.

Арам Карапетян, голова молодіжної організації вірмен у Полтавській області " Мы решили снять видеоролик ко Дню геноцида армян. В этом ролике мы хотели показать , что даже без слов можно передать то, что мы ощущаем внутри себя , этот ролик передает , что даже в молчаньи есть большой крик нашего народа. "

Дехто з предків Давида не зміг вижити після геноциду та дехто вижив. Коли йому розповідав дідусь про ті події, говорить: йшли мурашки по шкірі. Додає: страшнішого у житті не чув.


Давид Арсенян, заступник голови молодіжної організації вірмен у Полтавській області " Когда турки начали нападать на современную Армению они захватывали села, грабили их , в частности моих предков они ограбили и даже некоторых убили - это мне рассказывал мой дедушка. "

Більше ста років деякі країни і досі не визнають геноциду вірмен, - розповідає :голова вірменської діаспори Полтавської області Геннадій Агаджанян. Додає: роблять все можливе , щоб цю страшну поідю пам ятали всі .Розповідає історію , яка вразила .


Геннадій Агаджанян, голова вірменської діаспори Полтавської області " Почему мы установили памятники , чтобы местные жители в Украине и не только в Полтаве , а и по всем областям у нас установленные такие памятные знаки для того, чтобы люди знали о нашем геноциде . Бабушка рассказывала , она пережила геноцид, много чего рассказывали.Впечатлило то, что самое страшное , что когда детей резали и турки ноью , чтобы не увидели , что идут наши , они резали детей и кровью детей тушили огонь. "

І ось після сумних згадок- початок автопробігу. Урочиста колона рушила з вірменськими та українськими прапорами по всьому місту.

По закінченню автопробігу одразу урочисте покладання квітів до пам’ятника Хачкару. Його встановили до сторіччя трагедії.

Каріна Пивоварська, представник вірменської общини, член жіночого комітету общини «Урарту»"3лочин досі не покараний, тобто, організатори цього злочину, а ц3е влада Турецького уряду у Туречинні вони офіційно не внесли покарання і сьогоднішній день , протягом ста років вони борються за те, щоб цей злочин був визнаний.  Офіційно геноцид вірмен- це перший геноцид світу, який був офіційно визнаний на Міжнародному рівні .  Ми боримься, щоб згадати , щоб не були можливі подальші геноциди , адже потім відбувся голокост. "

Підтримати вірменську діаспору прийшли учасники бойових дій в Афганістані .Говорять, - вшанування трагедій минулого, допомагає уникнути прикрощів у майбутньому.Один з них - Олег Рубенович .Говорить: афганці боліють душею тим, що в них пройшло таке горе.Ця пам'ять залишається навіки.

Олег Рубенович,член спілки воїнів Афганців міста Полтава " Мы все помним вот эту страшную трагедию , она к нам пришла с поколения в поколение и это в нашем сердце осталась эта трагедия. Мы должны это передавать нашим детям, внукам, а самое главное , что я скажу в день памяти я хочу сказать о наше й армянской общине, что она проводит очень большую работу : развитие культурного армянского центра."

Також підтримали вірмен і представники влади Олексій Чепурко,Володимир Состін, Олександр Удовіченко та представники управління у справах сім'ї, молоді та спорту говорять: вони справжня родина. Додають: потрібно пам’ятати трагічну історію з метою не уможливлення їх повторення у майбутньому.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів " Ми поруч з ними зараз. Для української нації так само були трагічні події і ми їх переживали . Тому ми чудово розуміємо, що це таке . На сьогодні , коли вірменська діаспора відзначає цей день, ми тут поруч з ними , щоб показати їм свою повагу і розуміння тих трагічних подій, які були.

Володимир Состін, головний спеціаліст департаменту культури і туризму Полтавської ОДА " Вже традиційно вірменська громада збирається на цьому місці, щоб вшанувати пам'ять своїх земляків і це є гарним прикладом і розумінням своєї історії , поваги до своєї історії .

На кінець, увечері молодь влаштувала флешмоб. Юнаки та дівчата зібрались біля пам’ятника Хачкару та поклали свічки у знак вічної пам’яті жертвам геноциду.