Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
На Соборному майдані Полтави відбувся Великодній фестиваль «Свято Паски»
431

На Соборному майдані Полтави відбувся Великодній фестиваль «Свято Паски»

До Світлого Христового Воскресіння на Соборному майдані Полтави відбувся Великодній фестиваль «Свято Паски» . Це благодійне дійство. Кошти, зібрані під час свята «Батальйоном небайдужих», цього разу направлять на лікування дітей, - говорить директорка Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Валентина Вождаєнко, директорка Департаменту культури і туризму ОДА
«5-й рік поспіль проходить свято паски. За правилом, це культурно-мистецька програма. Це звичайно, якась благодійна акція. кожного разу вона виокремлюється у ще якусь подію. Сьогодні Полтавський батальйон небайдужих і громадська організація «Серце до серця» збирають благодійні гроші на дитячу клініку, на придбання апарату.» 

Також біля Свято-Успенського кафедрального собору релігійні громади області демонструють виставку-конкурс. Журі вибирає найкраще Великоднє оздоблення.

Владика Федір, архієпископ Полтавський та Кременчуцький
 «Переважна більшість композицій приготовлені нашими вірянами, православною церквою України з різних парафій, церковних громад. Звичайно, запрошуємо всі колективи і громадські організації долучатися до нашого конкурсу. Дасть Бог наступного року чекаємо вас.» 

Представники Свято-Миколаївського собору Кременчука приготували не лише паску та тематичні картини, а й їстівний Великодній коших.

Отець Богдан, священик Свято-Миколаївського собору м. Кременчук УПЦ
 «Корзинка - вона вся випечена, повністю. Це справжній яскравий предмет справжнього пасхального куліча. Все в ручну.» 
 «Це робота з нашої місцевої Кременчуцької парації, Свято-Володимирівської, настоятель якої отець Юрій, який зараз, на жаль, тут не присутній. Але передав, щоб всі розділили цю радість.» 

Перше місце журі віддало громаді храму святителя Луки Войно-Ясенецького з Диканьки. Благодійний ярмарок та «Свято Паски» в Полтаві повели вже вп’яте.