Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
В Миргороді мала відбутися сесія Обласної ради. Проте не відбулася
553

В Миргороді мала відбутися сесія Обласної ради. Проте не відбулася

Засідання 25 сесії обласної ради 7 скликання не відбулось. Після довгих сперечань депутатів, голова Олександр Біленький, заявив не має бажання брати участь, у так званому «балагані»

Олександр Біленький-голова Полтавської ОР
«Я всім дякую за вашу позицію, за те, що сьогоні приїхали, я закриваю цю сесію, я не хочу балагану»

Тож тепер все по черзі. Протягом останніх засідань бюджетних комісій, депутати висловлювали незадоволення роботою голови комісії. Ірина Степаненко, говорить, він не виконував свою роботу належним чином. До того ж бюджетні питання сьогоднішнього порядку денного, не розглядались на комісії

Ірина Степаненко-депутат Полтавської ОР

«В нас склалась вже більше 1,5 року така ситуація, що голова комісії не може організувати нашу роботу»«Потім ми тимчасово прийняли рішення-виключити його зі складу, як голови, ми вирішили своє структурне питання, бо депутати обираються в комісії на строк їх повноважень, а інші структурні питання вирішуються самою комісією»

А ось голова облради Олександр Біленький, навпаки, вважає, дії депутатів не законними

Олександр Біленький-голова Полтавської ОР
«Та процедура, якою оперують зараз депутати-члени бюджетної комісії, а саме там 8 прізвищ, вона є незаконною, тобто не можна відсторонити ні тимчасового, ні «надовгого», ні по якому іншому принципу голову комісії, який призначається сесійно, його можна і прийняти і зняти тільки сесійно, я пропонував винести це на порядок денний, депутати не захотіли, я пропонував 8 підписів, поки немає бажання, будемо вести діалог»

Тож, не знайшовши підтримки у голови облради, засідання 25 сесії розпочалось із блокування трибун членами бюджетної комісії. Вони вимагали звіт голови щодо виділених коштів на ремонт сесійної зали, спрямування коштів на Решетилівку та в цілому звіт голови про діяльність комунальних підприємств

Не зважаючи на довгі сперечання, врешті решт сесію вдалось відкрити. Після короткої перерви депутати разом з представниками Остап’євської сільської ради, Опішнянської ОТГ і міста Заводського знову заблокували президію. Вони виступили проти Перспективного плану, який мали розглянути на сесії

Олена Вишник-мешканка с. Остап’є
«В перспективному плані є те, що ми приєднуємось до Решетилівської ОТГ, але бажання у громади немає і по закону ми не маємо права нас туди приєднати, тому ми вимагаємо відмінити цей Перспективний план і повернути той, який має бути»

Після довгих суперечок, Олександр Біленький прийняв рішення закрити засідання сесії

Олександр Біленький-голова Полтавської ОР
«Мене звинувачують за те, що я заступився за людину, заступився за голову комісії бюджетної, я буду це робити і далі, тому, що я, вважаю, що таким способом змінювати неможливо людей, немає ніяких тимчасово виконуючих, немає і не буде, при мені так точно»

Крім того, наголосив Олександр Біленький, якщо перечитати звіти Держаудитслужби, в них немає тих порушень, у яких його звинувачують

Олександр Біленький-голова Полтавської ОР
«З приводу зауважень, гучних зауважень, щодо корупційної та іншої діяльності, кримінальних відповідальностей, важоко доказувати щось, але в мене на руках звіт Державної аудиторської служби за 2016-2018 рік з приводу перевірки роботи ОР»5«Тут якраз знаходяться всі відповіді на ваші запитання»

Дата проведення наступної сесії поки, що невідома