Програма «Життя міста»

У розділі: 20112 відео | АрхівRSS
У міськвиконкомі відбулася нарада щодо аукціону по артскладах
684

У міськвиконкомі відбулася нарада щодо аукціону по артскладах

У приміщенні міськвиконкому відбулася нарада щодо аукціону по артскладах. Участь в засіданні взяли представники громадськості, керівництва міста, депутатського корпусу міськради, управлінь та відділів виконкому.Нагадаємо, під час засідання сесії Полтавської міської ради дискусійні питання щодо земельного аукціону в місті Полтава, були виключені з проекту рішення для детальнішого доопрацювання.Представники громадськості говорять: саме на території артскладів під час Другої світової відбулися масові розстріли військовополонених та мирних жителів. Вони вимагають провести експертизу, знайти місця захоронення, а потім давати землю підприємцям в оренду під будівництво. Одна з них – Олександра Супряженко. Розповідає: саме на цих територіях було розстріляно її бабусю. Тому говорить спочатку потрібно провести пошукові роботи, знайти рештки, а потім виставляти землю на аукціон.

Олександра Супряженко, представниця громадськості" Ми вважаємо це актом, який паплюжить пам'ять людей , які там були розстріляні і ми вимагаємо , щоб були проведені спеціальні дослідження , професійні, які б допомогли виявити , де саме ці місця і зробити меморіальний комплекс. "

Перший заступник міського голови Андрій Лямін зауважив, що з-поміж територій, що пропонувалися до аукціону, лише по одному пункту існує вірогідність захоронень. Проте, громадськість наполягає на тому, що імовірна територія захоронення обіймає більшу територію. Андрій Лямін наголосив: міська влада співпрацює з громадськістю. На даній зустрічі почули багато різних думок, доказів , тож, прийшли до спільного висновку: питання потрібно доопрацювати.

Андрій Лямін, перший заступник міського голови"З виїздом на місце, з залученням фахівців, які б могли б надати висновок в якому , можливо, необхідно провести якесь дослідження з виявленням місць масових поховань, а в яких не потрібно цього робити .Тобто, місто стоїть на межі або ми йдемо і розвиваємо цю територію, яка останнє десятиліття є захаращено."


Начальник управління земельних ресурсів Юрій Трегубов говорить: треба точно розуміти де знаходяться захоронення, щоби відмовитися від проведення аукціону.

Юрій Трегубов, начальник управління земельних ресурсів" Ті масові поховання, які, можливо, там і були після розстрілів наших мирних мешканців міста Полтава від них могло не залишитися і сліду. Оскільки, на територіях, які ймовірно були місцями розстріли вже побудоване.  Тому потрібно чітко визначитися з тим, хто проведе ті дослідження , за які кошти і терміни. "

Підсумовуючи, перший заступник міського голови Андрій Лямін зазначив: аби досконаліше вивчити це питання, 20 травня відбудеться спільна виїзна нарада з фахівцями та представниками громадськості безпосередньо на території артскладів.