Програма «Життя міста»

У розділі: 20115 відео | АрхівRSS
До Полтави завітав популярний дитячий письменник з Києва Олег Чаклун
772

До Полтави завітав популярний дитячий письменник з Києва Олег Чаклун

На зустріч з популярним дитячим письменником Олегом Чаклуном юні полтавці чекали з нетерпінням. Багатьом з них досі не доводилося зустрічатися зі справжнім казкарем, а тому вони прагнули дізнатися, як же народилися улюблені історії.

МАКСИМ, АНГЕЛІНА,ЕМІЛІЯ, МАРИНА,СОНЯ, вихованці полтавських шкіл
"Я люблю читати казки сучасних письменників тим, що вони цікаві, творчіЯ люблю казки за те, що в деяких казках можуть оживати іграшки. В казках сучасних письменників можна зустріти схожі події нашого дитячого життя. Я хочу дізнатися , за якими жанрами казок більше Я хочу дізнатися, що їх так надихає писати казки."

Першу збірку казок «Банка варення» київський письменник Олег Чаклун написав у 2014 році, коли народився другий син. Та й старших сина та доньку неможливо було відірвати від казок, яких чимало нараховується в домашній бібліотеці, які вже всі були перечитані по кілька разів і потребували нових, та ще й українською мовою. І Олег Рибалка вирішив під псевдонімом Чаклун створити власні твори, які б по-справжньому захопили як дітей, так і дорослих.

ОЛЕГ ЧАКЛУН, письменник
"Для дітей, на мій погляд, цікавіше писати, ніж для дорослих.Мабуть, дитяча література - це важливіша річ, ніж доросла, в певному сенсі. Бо книжки вони впливають на дитину, вони формують дитину .А на дорослого вже вплинути набагато складніше.Сучасні технології - це чудово, але потрібно вміти ними користуватися.А для того, щоб аналізувати, розуміти, вміти ними користуватися,бажано читати книжки."

За фахом Олег Чаклун - інженер, але за покликанням душі - письменник, адже ніколи не був байдужий до літератури. Найбільше він любить сучасних авторів, але якогось особливого жанру не виділяє.

ОЛЕГ ЧАКЛУН, письменник
"Треба віднайти в собі дитину для того, щоб адекватно сприймати дітей.Це не я вигадав, але я цілком з цим погоджуюсь.Що значить віднайти в собі дитину? Це відновити якісь певні відчуття до віри світу, до людей. І, мабуть, завдяки цим відчуттям ти можеш сприймати світ очима дитини.І тому ти можеш розказати якісь речі мовою дитини."

У добрих дитячих казочках пана Чаклуна немає негативних героїв, а є тільки позитивні емоції,- вважають автори проекту «Українські акценти», в рамках якого в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара й відбулася зустріч з письменником.

ОЛЕНА КОЛІНЬКО, бібліотекар
"Його книжки можна читати для задоволення.Це не обов»язково повчальна література, яка може навчити дитину якихсь цінностей.Звичайно, все це закладено в книжці, але воно приховане і дитина отримує задоволення від прочитання його фантастичних повістей."

Науково-фантастична повість Олега Чаклуна «Піраміда Синтії» потрапила у фінал премії «Книга року ВВС-2017», а «Монстри, що живуть у шафах» - до довгого списку цієї ж премії у 2018 році.