Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
З 1 травня українці  будуть платити пеню за борг по комуналці.
946

З 1 травня українці будуть платити пеню за борг по комуналці.

З 1 травня українці змушені будуть платити додаткові відсотки за борг по комуналці. Про це йдеться у новому Законі «Про житлово-комунальні послуги». У випадку, якщо споживач не оплатив комунальні послуги до 20 числа поточного місяця, буде нарахована пеня. Розмір її - одна сота відсотка від суми боргу за кожен день. Разом з тим, сплата штрафу за борги з комунальних послуг не може перевищувати сто відсотків суми боргу,- пояснюють юристи.

ЮРІЙ НОЧОВНИЙ, начальник відділу право просвітництва та надання безоплатної правової допомоги
"Основна мета створення цього Закону - це врегулювати взаємовідносини між поставщиками послуг та його споживачами.І в Україна є, на жаль, така глобальна проблема - це борги за енергоносії, які населення використало, але має певну заборгованість. От для того, щоб врегулювати взаємовідносини я комога краще надати можливість громадянам погашати свої борги і був прийнятий даний Закон."


Особа, яка має заборгованість, повинна бути поінформована про те, що наявний борг на даний час і споживач має право прореагувати на даний лист-вимогу протягом 30 днів,-наголошує Юрій Ночовний.

ЮРІЙ НОЧОВНИЙ, начальник відділу право просвітництва та надання безоплатної правової допомоги
"Якщо особа вважає, що пеня їй нарахована незаконно, вона має право звернутися як до поставщика послуг з претензією, також надати довідки , з якої причини особа не може сплачувати, наприклад, не перарховано кошти по житловій субсидії, несплата заробітної плати .Тобто в Законі чітко визначено ті документи, які може особа подати на захист себе."


Крім того, новий Закон встановлює сдандарти надання комунальних послуг,-кажуть фахівці.

ЮРІЙ НОЧОВНИЙ, начальник відділу право просвітництва та надання безоплатної правової допомоги
" Кожен громадянин , якщо він вважає, що якість наданих послуг не відповідає зазначеним, він має право викликати комісію, скласти акт і фактично мати претензію до поставщика послуг за ті неякісні речі, які він отримує."

Згідно з Законом, починаючи з травня, мешканці будинків повинні провести збори, на яких визначити, який договір вони укладатимуть з постачальниками послуг : індивідуальний - із кожним співвласником, колективний - з ОСББ чи іншою юридичною особою, або ж індивідуальні угода за замовчуванням,- зауважують фахівці.

ЕДУАРД РЕВА, заступник директора департаменту - начальник управління житлово-комунального господарства " Тільки після того, як буде укладений новий договір, будуть нараховані нові платежі і виникне заборгованість - тільки на ці заборгованості буде накладена пеня в розмірі одной сотої відсотки за кожен день прострочки. Т.є. після 20-го числа, якщо люди не розраховуються, їм буде нарахована пеня. "

На укладення договору з постачальниками послуг українцям дається Законом один рік. Тож всі ці новації будуть запроваджені не раніше, ніж після 1 травня 2020 року,- пояснюють фахівці.