Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся перший в Україні форум «Мама в темі»
707

У Полтаві відбувся перший в Україні форум «Мама в темі»

У Полтаві відбувся перший в Україні форум «Мама в темі». Організатори - управління у справах сім»ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому та громадська організація «Клуб «Мама і я» мали на меті звернути увагу на такі важливі питання, як батьківство, виховання здорових стосунків у родині.

ОЛЕНА БАБЕНКО, начальник управління у справах сім»ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому
" Якщо нас намагаються переконати в тому, що бути мамою складно або мама не може поєднувати, наприклад, материнство і роботу, саме завдяки подібному заходу ми хочемо переконати людей у тому, що це неправда і бути мамою модно, бути мамою зручно, доступно, бути мамою - це взагалі класно і чудово.Адже якщо ти продовжуєш себе у своїх дітях, звичайно, що хочеться дітям дати найкраще.Але іноді не потрібно забувати і про себе."

Заступник міського голови Людмила Бойченко теж мама , разом з чоловіком виховує сина і доньку, а тому добре розуміється на проблемах сучасної сім»ї, що порушувалися на форумі.

ЛЮДМИЛА БОЙЧЕНКО, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
" Форум, який сьогодні ми проводимо, він направлений саме для тих мам, які справжні мами і які хочуть, щоб їхні діти були щасливими і вони, як мами, могли не лише виростити, а виховати щасливу людину, яка може орієнтуватися в цьому житті.Але професія мами дуже складна.Кожного дня треба плідно працювати. І бувають такі питання, відповідь на які зразу знайти неможливо.Тому сьогодні проводиться цей форум для того, щоб жінки могли поділитися своїм досвідом, обмінятися думками, знайти відповіді на ті питання, які їх цікавлять.І спробувати подивитися на себе й на дитину іншими очима."

Форум «Мама в темі» організований для того, щоб створити комунікативну платформу для мам різних вікових категорій, які займаються вихованням підростаючого покоління,- вважає депутат Полтавської міськради Олександр Глазов.

ОЛЕКСАНДР ГЛАЗОВ, депутат Полтавської міської ради
" Головний посил в тому, що мама - це круто, мама повинна бути сучасною, мама повинна знати й орієнтуватись в нових темах, які виникають в житті і дітей і слідувати ним, не залишатись на одному місці, розвиватись і отримувати задоволення, щастя від того, чим вона займається. "

Учасники форуму пройшли тренінги у шести локаціях, де практичні психологи ознайомили мам, як боротися зі стресом, дорослими страхами, гаджетоманією, із синдромом поганої мами та створити позитивний мікроклімат в сім»ї.

ТЕТЯНА КЛИМАЧ, практичний психолог
" Молоді мами дуже часто відчувають стрес, адже наше все життя - це є стрес.І єсть багато різних методик, як це подавать і кожна людина знаходить свій прийом, свій рецепт, як вижити.А як молода мама для неї несподівана роль бути молодою мамою, як би вона не все знає і щоб не втрачати свої сили, щоб вистачило її і на дитину, і на коханого чоловіка, на батьків, і на саму себе."

Полтавка Світлана Курченко вважає такі форуми важливою подією у житті всіх мам. Адже жінка не завжди знає, як правильно розподілити свій час між роботою і сім»єю. У неї теж часто виникають запитання до самої себе: чи достатньо уваги приділяє двом своїм синочкам і чоловікові?

СВІТЛАНА КУРЧЕНКО, полтавка
" Маленькому просто більше часу треба з мамою, він такий маменькин синок, що він весь мій час забирає.А старший - це дорослий синок, вже він випускається зі школи, іде далі навчатися в технікумі.І я розриваюся між тим, як мені приділити час , уваги всім - і дітям, і чоловіку, і роботі, і собі, А тут будуть фахівці, які зможуть побачити на проблему з іншого боку."

В ході форуму мами не лише дізналися чимало практичних порад від психологів, юристів, а й обмінялися досвідом одна з одною в тих чи інших життєвих ситуаціях. Такий форум організатори планують зробити щорічним і запрошувати на нього якомога більше полтавок різних вікових категорій.