Програма «Життя міста»

У розділі: 15212 відео | АрхівRSS
У віділенні інтенсивної терапії новонароджених у міському пологовому будинку зробили капітальний ремонт
1285

У віділенні інтенсивної терапії новонароджених у міському пологовому будинку зробили капітальний ремонт

У Полтаві після капітального ремонту відкрили відділення інтенсивної терапії новонароджених у міському пологовому будинку. Тут за рік виходжуються близько 150 новонароджених. На ремонт з міського бюджету виділено близько 10 млн. грн. Окрім цього, для придбання обладнання рішенням сесії міської ради спрямовано близько 5 млн. грн. Директор клінічного пологового будинку Наталія Удовицька говорить, - раніше відділення інтенсивної терапії знаходилось просто у переході між іншими відділеннями.


Наталія Удовицька, директор КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради»
 «Освободилось площадь бывшего детского отделения. Куда свозились после родов все дети и находились в одном так називаемом детском отделении. Теперь это площадь была свободна. И благодаря выделеным деньгам города, депутатським корпусом, мы смогли создать новое отдление реанимации для новорожденных, которое соответствует всем мировым стандартам.» 

На відкриття відділення завітали представники міської влади. Зокрема, депутатського корпусу - Андрій Матковський, Олександр Кудацький, та Світлана Нестуля. А також заступник міського голови Людмила Бойченко. Загалом за останні 3 роки пологовий будинок отримав з бюджету міста понад 21 млн.грн. для проведення ремонту та оновлення матеріально-технічної бази, - розповідає депутат міської ради Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат міської ради
 «Народження дитини - це справжнє боже диво. Всі ми дуже зацікавлені у майбутньому країни, а для цього треба, щоб у кожної української сім`ї було мінімум 2 дитини.» 
 «У мене 2 сини. Різниця між родами була 17 років, тому що для жінки це великий стрес. І я пам`ятаю роки як виглядало це відділення, тому більшість полтавців намагались попасти в обласну лікарню, бо там були більш гарні умови. Сьогодні ми маємо такі умови, яких, мабуть, нема і у інших обласних центрах.» 

Проведені заходи по ремонту та придбанню обладнання у міському пологовому будинку сприятимуть своєчасному та якісному наданню медичної допомоги новонародженим, - говорить голова профільної комісії міської ради Олександр Кудацький.

Олександр Кудацький, голова постійної комісії міської ради з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства і дитинства
 «Все починається життя в пологовому будинку, як спеціалісти приймуть породіллю, як народиться дитина, у подальшому буде залежати його доля. Це перший етап взірця того, у яких умовах і народжувати, з`являтися на світ.» 
 «Тут ми бачимо, що кошти використані цільово, сучасне обладнання, технології і покриття підлоги.» 

У міському клінічному пологовому будиноку щорічно тут відбувається близько 3 тис пологів.