Програма «Життя міста»

У розділі: 15212 відео | АрхівRSS
У Полтаві транспортний колапс
1199

У Полтаві транспортний колапс

Аліна Боровик, журналіст
«Позаду мене люди нарешті дочекались свого тролейбусу. Приватні перевізники відмовились виходити на маршрути. Транспортний колапс у Полтаві триває уже 3 дні.» 

На дорогах міста курсують тільки комунальні маршрутки та тролейбуси. Полтавці обурені. Говорять, - доводиться чекати до години. Через це запізнюються на роботу.
А як масово повідомляється у соцмережах, - навантаження тролейбуси не витримують. Виходять із ладу амортизатори, компресори та інше.

 «На 8 на роботу, пів на 10 прийшов з Левади.» 

 «У всіх зарплати погані. Вони своє добиваються. Хай добиваються.» 
 «Завжди влада винувата.» 

 «Хочуть 6 грн треба ставити. А що робити.»
«Стоять вони вчора, як сьогодні люди добирались, це щось страшне.» 

 «Начальство хай думають як зробити, щоб людям було харашо.»
 «Секретар самозванці називаються. Вони ж самі себе вибрали.» 
 «Треба взяти і отам людей з 2 поверху і посадити у тролейбус у час пік. Хай 2-3 круга по Полтаві зроблять.» 
«Шамота і всі останні.» 

Представники асоціації перевізників Полтавщини звинувачують у зупинці міського транспорту секретаря міської ради Олександра Шамоту. За словами Михайла Костова договори з містом розірвано. Приватних перевізників у Полтаві більше немає.

Михайло Костов, представник асоціації перевізників Полтавщини
 «На сьогоднішній день жодного договору на перевезення у місті Полтаві не існує. Обслуговувати маршрути перевізники не хочуть. Оскільки, Олександр Сергійович протягом останніх 8 місяців займається тим, що обіцяє перевізникам підняття тарифу, розглянути їх питання. І то у нас президентські вибори, то другий тур, а тепер у нас парламентські вибори. І ми не піднімаємо тариф.»
 «Перевізники уже нічого не хочуть. Перевізники уже не мають договорів з міськвиконкомом і нічого не обслуговують.» 

У свою чергу секретар міської ради Олександр Шамота говорить, - приватні перевізники подали документи на розірвання договорів на 40 маршрутах. Проте, вони досі діють. За його словами, намагається залучити перевізників з інших міст.

Олександр Шамота, секретар міської ради
 «Маючи можливість спілкуватися з рядовими перевізниками рядовими водіями, вони говорять, що ми готові виїжджати, але є погрози від великих власників, які говорять про те, що ми вам або по`ємо вікна, або спалимо маршрутки, якщо ви вийдете.» 
 «Я сьогодні вийшов на зв`язок з деякими містами, які знаходяться поруч з Полтавою з пропозицією залучити їх перевізників, ті, які вільні зараз для перевезень, цей процес триває.»  
 «Міська влада у найкоротший термін повинна прийняти декілька важливих рішень щодо залучення кредиту ЄБРР щодо закупівлі тролейбусів, вірніше автобусів.» 

Тим часом у Полтаві на тролейбусні маршрути з ранку виїхало 48 тролейбусів. А на другу зміну - 43, - повідомляють у відділі транспорту та зв`язку міськвиконкому. Найбільше проблем там, де взагалі не курсує комунальний транспорт. Наприклад, Лісок та Вакуленці.

Євгеній Якуба, начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв`язку міськвиконкому
 «Здійснюється перевезення тільки автобусами та тролейбусами комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс».» 
 «Рибці є, Яківці є, Червоний шлях є. Фактично все закривається, але не у повній мірі.» 
 «Виїжджає всіма можливими транспортними засобами. Якщо у нас є. можливо випустити 11, то вони всі і виїжджають. Вище голови не стрибнеш, як кажуть.» 

Доки триває страйк приватних перевізників, власники авто запустили акцію «#підвезу». Водії пропонують допомогти безкоштовно.