Програма «Життя міста»

У розділі: 15261 відео | АрхівRSS
Питання стану пасажироперевезень у місті обговорюється у міській раді
234

Питання стану пасажироперевезень у місті обговорюється у міській раді

Третій день у Полтаві транспортний колапс. Питання стану пасажироперевезень у Полтаві протягом трьох днів обговорювали у міській раді. У перемовинах взяли участь представники міської влади, мешканці міста та перевізники. На початку засідання члени комісії розглянули звернення депутатів міськради Володимира Корчаки та Віталія Павлія щодо стану пасажироперевезень у місті.

Володимир Корчака, депутат Полтавської міськради " На окремих маршрутах відсутній транспорт протягом тривалого періоду. Є такі маршрути, де систематично перевізники не дотримуються графіку руху."

Також до трибуни вийшли самі мешканці віддалених районів обласного центру: селища Залізничників, Рибців, Ліска , Климівки. Вони скаржились на погане транспортне сполучення. Додали: маршрутки ходять не по графіку, люди практично відрізані від сполучення з містом, вимагають, щоб їм надали нормальний транспорт.

"У нас лише один автобус, який робить сім рейсів і з них майже кожен день один ламається.

 Вороніно віддалене не більше ніж інші і , що ми бачимо раз у 50 хвилин не по графіку , транспорту не вистачає. "

Перевізники вимагають тариф у розмірі не менше шести гривень. Вони говорять: вважають таку вартість більш-менш обгрунтованою. Директор ТОВ «Глобус Авто Полтава» Юрій Шевчук стверджує: розуміє всі проблеми, з якими виступили люди, але зазначає, що впливати на водіїв повним чином не може, оскільки, ті не отримують належну зарплату. Крім того, додав, що за останні чотири місяці змушений був продати 4 автомобілі. З 20 транспортних засобів в нього лишилося 16.


Юрій Шевчук, директор ТОВ «Глобус Авто Полтава» " Для того, щоб працювати при цьому тарифі 4 гривні, що ми робимо: продаємо транспорт і за ці кошти зараз якось дотримуємося , щоб хоча б якось їздити.  Я продав за останні чотири місяці - чотири автомобілі , це був резерв, було двадцять - стало шістнадцять . Коли немає рентабельності їхати ніхто не захоче. "

Перевізник, представник «Асоціації перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко говорить: для відновлення роботи транспорту міська влада має:затвердити підняття тарифу та
надалі реагувати на вплив економічних факторів: зростання зарплати та вартості паливно-мастильних матеріалів.Розповідає, як нині «виживають» перевізники.

Юрій Лупаєнко, голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини» "И ситуация такая: будет оставаться тот мотлох , перевозчик разбирает новые машины, чтобы на запчасти старых , потому что купить запчасти не за что."


Директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев повідомив розрахунки щодо перевезення пасажирів підприємством за перший квартал цього року.

Євген Зайцев, начальник КП «Полтаваелектроавтотранс» ПМР " Фактичні витрати за перший квартал поточного року 28, 7 млн гривень . Перевезено пасажирів 8 млн 253 тис. , вартість перевезення одного пасажира -3 гривні 83 копійки, це тролейбус , автобусні перевезення , це не тариф , це собівартість, перевезено 1 млн 44 тис. , вартість за 1 людину - 4,82 грн."

Не підтримує позицію щодо збільшення тарифів секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Говорить: існує низка причин через які категорично проти підвищення тарифу: неякісне обслуговування, поганий стан транспорту, відсутність графіку.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради " Я завжди це говорив і буду стояти на цьому, що перевезення повинні бути пріоритетними, виключно комунальних підприємств , це моя позиція , саме тому я робитиму все для того, щоб сфера перевезень була абсолютно комуналізована ."

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко говорить: перевізники вже масово відмовляються від маршрутів та розривають договори на перевезення пасажирів .

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів "Відверто кажучи в нас немає інших перевізників , які б хотіли працювати собі у збиток , якщо говорити про політичну складову , то я чекаю від секретаря Полтавської міськради вирішення цієї проблеми ,він виконувач обов*язків міського голови  Починали цю процедуру ще в кінці листопада , на кінець січня вона була готова , тобто, можна було б вже голосувати . "Олексій Чепурко додає: нині підвищення до трьох та п*яти гривень у транспорті не вирішення проблеми. Адже це тільки собівартість, а не тариф.


Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів " Ми зараз говоримо про регуляторку 3 і 5 те, що ми тролейбуси піднімемо з 2 до 3 , це ж знову таки не вирішить проблеми , 3, 83 , але це хоча б якийсь шлях вперед , це шлях до вирішення проблеми. Іншого шляху немає . "

Підтримує рішення щодо піднняття тарифу і голова комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Дмитро Сенчакович .

Дмитро Сенчакович, голова комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму" На одному з маршрутів по якому проходили люди я побачив рентабельність цього підприємства і побачив цю рентабельність в режимі, коли їздили по 5 , а потім , коли почали їздити по 4 , я побачив чому вони перестали їздити тому що рентабельності там немає за яку потрібно ставити на маршрут транспортний засіб. "

Члени комісії оголосили перерву, після неї винесли на голосування включити до порядку денного розгляд проекту рішення про підвищення вартості проїзду. Але голосів не вистачило, СДП утрималася, Батьківщина і Совість України - відсутні. Олексій Чепурко наголосив, що віднині всі питання по транспорту задавати лише секретарю міськради Шамоті . Такої позиції і депутат Полтавської міської ради Олег Бєлоножко . Говорить : фракція Батьківщини не може стояти осторонь цієї ситуації . Їхні пропозиції по виходу з кризи не були почуті та підтримані Олександром Шамотою. Більше того, те що секретар міськради пішов у відпустку у ці дні ,самоусунувся від відповідальності,називає зрадою інтересів та полтавців. Олег Бєлоножко вимагає від депутатської більшості та особисто секратаря міської ради Олександром Шамотою навести порядок у транспортній сфері , забезпечити можливість та законне право кожного полтавця добратися вчасно до місця роботи , навчання , до лікарень.


Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради" Якщо упродовж найближчогго часу не буде вирішено проблему , ми зініціюємо проведення позачергової сесії міської ради та вимагатимемо відставки керівництва міста та винесення на розгляд наших пропозицій щодо наведення порядку у сфері пасажирських перевезень. "

Перевізники, як реакція на відсутність рішення комісії, оголосили страйк та не виходять на маршрути.Тим часом наступне засідання профільної депутатської комісії по даному питанню заплановано на середу 15 травня.