Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
День вишиванки відзначили у Полтавській загальноосвітній школі №10.
428

День вишиванки відзначили у Полтавській загальноосвітній школі №10.

Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки - одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. Урочисто відзначили його і в Полтавській загальноосвітній школі №10. Всі учні початкових класів та їхні вчителі прийшли на уроки у розкішних вишиваних сорочках, а хто - в українському національному костюмі. Дуже полюбляє носити вишиту сорочку і третьокласник Андрій Гречаник. Хлопчику подобається цей одяг навіть більше, ніж шкільна форма і він з нетерпінням очікував на це свято, щоб одягнути улюблену сорочку.

АНДРІЙ ГРЕЧАНИК, учень 3 класу
" День вишиванки - це свято про давній оберіг вишиванку.Його носили наші прапрадідусі.Мені дуже подобається це свято, я його празную кожного року.
 Вишиванки носили ще козаки, вони це вважали як оберегом."

Вчитель початкових класів Галина Линько каже, що педагоги з раннього віку прищеплюють дітям любов до українських звичаїв і традицій, захоплююче розповідають на уроках і про історію виникнення вишиванки, яка давно полонила своїми орнаментами та кольорами весь світ.

ГАЛИНА ЛИНЬКО, вчитель початкових класів Полтавської ЗОШ №10
" В нашій школі ми проводимо дуже багато різних свят, а от свято вишиванки ніколи не проводила. І от майнула думка провести це свято.Ми до нього готовилися заздалегідь, проводимо з цією метою свято, щоби більше дізнатися про звичаї, традицію, культуру та історію українського народу.Вишиванка вважається як оберіг.Мати вишивала вишиту сорочку і в дорогу проводжала свого сина."

Популярні у давнину, вишиванки не втрачають своєї актуальності й сьогодні,- розповідає вчитель початкових класів Лілія Дзюбенко. Дехто одягає вишиту сорочку не лише на свято, а й у будні.

ЛІЛІЯ ДЗЮБЕНКО, вчитель початкових класів Полтавської ЗОШ №10
" Мені б хотілося саме сьогодні маленьким діткам показати, що таке свято існує, що є дуже гарний оберіг саме в нас, українців - вишиванка.Яка вона може бути різноманітна, яка вона може бути прекрасна.Адже вона є захистом для українців.І дівчата, які вишивали раніше вишиванки, метою була саме та ідея, що вишиванка символізувала любов і вірність."
На свято вишиванки до десятої школи завітали і батьки, які захоплено аплодували вчителям та їхнім вихованцям, які підготували цікаву концертну програму. Упродовж години в актовій залі цього навчального закладу лунали вірші, пісні, танцювальні композиції, присвячені Дню вишиванки.Це свято стане традиційним,говорять організатори.