Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Обережно- алергія!
766

Обережно- алергія!

Полтавець Андрій Дємідов страждає на алергію більше двадцяти років . Особливо його організм негативно реагує на амброзію та соняшник, а віднедавна алергічна реакція почала проявлятись і на корейську моркву. Основні причини виникнення алергії, на його думку, спадковість і забруднена екологія.

АНДРІЙ ДЄМІДОВ, полтавець
" Штука досить цікава - ніколи не знаєш, коли і від чого тебе може прихватити.Наприклад, вчора не було на той чи інший продукт у тебе алергічної реакції, а буквально через місяць ти їсиш і вже все - ти починаєш чхати, кашляти. Прояви бувають різні - буває просто сип мілка, кропив»янка, що чухається, буває покриваєшся п»ятнами, починаєш чесатися, отікаєш і до того доходить, що дихання перекриває.Це дуже важкі випадки і тут без аптечки, вплоть до того, що госпіталізація."

25 років рятує людей від цієї недуги міський лікар-алерголог Людмила Гіболенко. Каже, що до 1980 року цю хворобу не виокремлювали, бо вона була рідкісним явищем в Україні. Хоча відомо про неї було ще на початку двадцятого століття і в пані Людмили є лікувальні посібники навіть 1903-1913 років. Кожен випадок, на її думку, потребує ретельного обстеження і тільки після того фахівець призначає індивідуальне лікування.

ЛЮДМИЛА ГІБОЛЕНКО, лікар-алерголог
" З кожним роком вона зростає, вона стає більш тяжкою, частіше ускладнюється різними станами, наприклад, захворюванням легень по типу обструктивного захворювання.Я вважаю, що це дуже непогано, коли така кількість хворих, які звертаються до лікаря-спеціаліста зростає, тому що ми маємо таку можливість поставити ранню діагностику таких захворювань і своєчасно лікувати."

Нині в області найбільш розповсюджена алергія дихального типу,яка носить назву - сезонний алергічний риніт. Він пов»язаний із цвітінням бур»янів - амброзії, соняшника, полину,лободи тощо,- розповідає лікар.

ЛЮДМИЛА ГІБОЛЕНКО, лікар-алерголог
" Воно, як правило, найбільш тяжко протікає це захворювання, в принципі воно легко діагностується і при вчасному лікуванні, звичайно, дає дуже гарний результат.Тобто можна позбавити пацієнта від основних проявів цього захворювання.Але для цього рекомендовано лікування не один рік і деякий час постійний нагляд лікаря-алерголога."

Для попередження алергії обов»язково повинна бути первинна діагностика,- вважає Людмила Гіболенко.

ЛЮДМИЛА ГІБОЛЕНКО, лікар-алерголог
" Якщо ми точно маємо заключення про характер алергії, ми можемо її попереджувать.Самим загрожуючим ускладненням алергії, звичайно, є бронхо-обструктивний синдром і атупічна бронхіальні астма.Це той стан, який виникає за деякий час , коли пацієнт не отримує специфічну діагностику і специфічне лікування у алерголога."

Якщо є хоч невеличка підозра на алергію, щоб уникнути ускладнень, потрібно негайно звернутися до фахівця і пройти обстеження та отримати детальну інформацію щодо подальшого лікування,- радить спеціаліст.