Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
Представники полтавських музичних шкіл зібралися обговорити  реформу мистецьких шкіл
851

Представники полтавських музичних шкіл зібралися обговорити реформу мистецьких шкіл

Викладачі полтавських музичних шкіл зібралися у приміщенні Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко, щоб обговорити актуальні питання подальшого розвитку культурно-мистецької освіти для директорів та заступників директорів мистецьких шкіл. Найактуальніше- реформа мистецьких шкіл , нею вчителі закладів невдоволені. Відповідно до нововведень, кількість занять музикою суттєво скорочується. За старими програмами піаніст-першокласник мав 6,5 годин музики на тиждень, тепер же лише 5 загалом із хором та сольфеджіо.Не згоден із реформою директор Полтавської музичної школи № 1 імені Майбороди Євген Дудник. Він працює у школі 25 років. Переконаний : після вступу в дію цього закону діти не зможуть отримати ту освіту, яку вони отримують зараз . Пояснює чому.

Євген Дудник, директор Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Майбороди 00208 00.31 -00.50 З першого вересня вступають в силу нові програми і новий закон про позашкільну освіту в якій скорочуються години на викладацькі, вибираються з програми такі предмети, як вокал, театральне мистецтво , тому ми зібралися сьогодні, щоб обговорити це питання і виразити своє невдоволення.

Такої думки і викладач Юлія Будник.

Юлія Будник, старший викладач Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Майбороди"Напрацьована система , яка склалася багато років , вона є вірною восьмирічна, семирічна , година спеціальності фахового інструменту в тиждень це зовсім мало ".

На фахову дисципліну, тобто, власне, гру, відводиться лише півтори години. Викладачі переконані, що цього замало.

Тетяна Магомедова,директор Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Раїси Кириченко "Потрібно якісь нововведення , якісь зміни , але для цього є діалоги , є співпраця фахівців досвідчених. "

Генеральний директор Директорату мистецької освіти Міністерства культури України переконує, що про загальне скорочення годин не йдеться , просто хочуть першокласникам дати більше вільного часу. А якщо дитина здібна - школа може розробити свою навчальну програму.

Тетяна Колос, генеральний директор Директорату мистецької освіти Міністерства культури України " Нарешті викладачі зможуть самостійно зазначати свій рівень , а керівники зможуть погоджуватися з цим, чи не погоджуватися для цього в них є купа повноважень ."


Директор дитячої школи мистецтв № 5 імені Дунаєвського Оксана Кравчук говорить: зміни необхідні , нині діти інші - тому потребують змін .


Оксана Кравчук, директор дитячої школи мистецтв № 5 ім. І.Дунаєвського" Одна година може бути , а може і не бути -це потрібно дивитися на школу , робити свою стратегію розвитку школи , свої освітні програми , думати, як надалі креативно розвивати школу. "


Змін на гірше не буде ,- переконують у Мінкульті . Додають, Міністерство намагається, щоб мистецька освіта не тільки зберігалася, але й розвивалася й повністю співпадала з тенденціями і реформами в різних галузях. Нині ж на сайті Кабінету міністрів набуває популярності петиція "Вимога педагогічних працівників закладів початкової мистецької освіти". Вона вимагає скасувати накази Міністерства культури .