Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
До річниці від дня народження Симона Петлюри у Полтаві відбулися Петлюрівські читання
296

До річниці від дня народження Симона Петлюри у Полтаві відбулися Петлюрівські читання

Від Дня Народження Симона Петлюри виповнилося 140 років. До річниці відомого українського політичного діяча у Полтаві були приурочені дев*яті Петлюрівські читання.
Автори та доповідачі читань у своїх дослідженнях спростовували численні міфи та стереотипи, пов*язані з іменем Головного Отамана Армії УНР Симона Петлюри.

Микола Кульчинський засновник Петлюрівських читань

«Петлюрівські читання було започатковано ще у 1992 році. Їх відбулося 8, сюди приїхали науковці із усієї України, також із закордонну з Канади, Америки з Росії. Кожен раз ми видавали,крім перших читань, збірку, яка називалася «Полтавська Петлюріана»

Учасники Петлюрівських читань зазначили - вагомим елементом історичної освіти, дієвим чинником у вихованні патріотизму та підвищення інтересу до історії України є вивчення життя та діяльності Симона Петлюри.

Микола Кульчинський засновник Петлюрівських читань

«Наше місто його народило, великим сином Ураїни. … Української нації, який виконував заповіт Тараса Шевченка : «Вражою злою кров*ю - волю окропіте. Він підняв український народ на зломі російських загарбників.

Такі заходи з метою вшанування подій і видатних учасників Української революції, за указом Президента України від 22 січня 2016 року визначено одними із пріоритетними для діячів органів державної влади.