Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Стартувала передвиборча кампанія до Верховної Ради України
258

Стартувала передвиборча кампанія до Верховної Ради України

Кампанія позачергових виборів народних депутатів України стартувала 24 травня. Висування кандидатів політичними партіями триватиме до 10 червня. Самовисування - до 20-го. Політолог Сергій Приходько прогнозує, - проблемою буде явка на дільниці.

Сергій Приходько, кандидат політичних наук
«Специфіка у тому, що це буде влітку. А вибори влітку не завжди налаштовано на активну політичну участь, зокрема на вибори. Тобто, тут іще буде завдання мотивувати виборця просто прийти на вибори для початку.»

На думку експерта, поріг у 5% пройдуть партії «Слуга народу», «Опозиційний блок», «БПП «Солідарність» та «Батьківщина».

Сергій Приходько, кандидат політичних наук
 «Солідарність БПП, тому що у нього електорат є сформований і є відповідні організаційні структури, це «Батьківщина» зрозуміло, там все уже відкладено стабільно всі ці ну в межах 10-15%.» 
«Опозиційний блок, тому що його виборці визначились уже на президентських виборах.» 

Якщо партія «Слуга народу» набере понад 50%, то це буде вигідно для Президента Володимира Зеленського, - додає політолог.

Сергій Приходько, кандидат політичних наук
 «Мати більшу половину 226 депутатів - це право відповідної політичною сили, або коаліції партії формувати уряд. А якщо одна партія має більшість, вона може одноосібно сформувати уряд, відповідним чином всі законопроекти, рішення, у тому числі ті, що за ініціативною Президента, вони легше будуть проходити через склад.» 

Вибори до Верховної Ради призначені на 21 липня. За даними ЦВК, - розмір грошової застави для партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі сягає чотири мільйони сто сімдесят три тис грн., а для партії, яка висунула кандидата в одномандатному окрузі чи кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування - сорок одна тисяча сімсот тридцять гривень.