Програма «Життя міста»

У розділі: 20080 відео | АрхівRSS
Обережно - сказ!
575

Обережно - сказ!

За даними Полтавського обласного лабораторного центру на Полтавщині торік від покусів тваринами постраждало понад дві з половиною тисяч людей. У першому кварталі цього року - 533 особи, з них тільки восьмеро контактували зі скаженими тваринами,- розповідає начальник Головного управління Держпродспоживслужби Геннадій Пікуль. Основною причиною покусів є недотримання правил утримання домашніх тварин та велика кількість безпритульних собак і котів в населених пунктах,- вважають фахівці.

ГЕННАДІЙ ПІКУЛЬ, начальник ГУ Держпроспоживслужби в Полтавській області
" От іменно вакцинація домашніх тварин - собачок, кошечок являється тією профілактичною метою, щоб не допустити захворювання людей, не допустити цей вірус в місто.На сьогоднішній момент основним переносником цього захворювання являється лисиця червона."

Нинішнього року в області зареєстровано вже 6 випадків захворювання тварин на сказ. Це , щоправда, втричі менше, ніж торік. Значну роль в цьому відіграла пероральна імунізація диких м»ясоїдних,- пояснює Геннадій Пікуль.

ГЕННАДІЙ ПІКУЛЬ, начальник ГУ Держпроспоживслужби в Полтавській області
"Сказ - це проблема не тільки ветеринарна.Це проблема і людини.Людина хворіє сказом і, на жаль, летально. Ми мали випадки захворювання людей на сказ в Лохвицькому районі і мали летальні випадки захворювання."

Якщо ж все-таки людина мала необережність і її покусали собака чи кішка, треба в жодному випадку не панікувати,- радить фахівець.

ГЕННАДІЙ ПІКУЛЬ, начальник ГУ Держпроспоживслужби в Полтавській області
"Саме елементарне - це обов»язково промити рану, якщо є старе хоз. Мило, промили, вимили і звертаємось в травмпункт за інформацією. Уточняємо власника цієї тварини, ветеринарна служба працює з власником."

Щоб захистити себе від захворювання на сказ, власники домашніх тварин повинні робити їм профілактичні щеплення, починаючи з трьохмісячного віку.Потрібно також уникати контактів з бездомними та дикими тваринами. Адже сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити,- застерігають фахівці ветеринарної служби.