Програма «Життя міста»

У розділі: 15261 відео | АрхівRSS
З 7 по 9 червня відбудеться ІІ Міжнародний поетичний фестиваль Меридіан Полтава
329

З 7 по 9 червня відбудеться ІІ Міжнародний поетичний фестиваль Меридіан Полтава

7 червня у Полтаві відкривається Міжнародний поетичний триденний фестиваль Меридіан Полтава . Уже вдруге до нас приїздять відомі письменники, музиканти, актори, філософи, журналісти із України та Швеції.Цьогоріч фестиваль покликаний через мистецьку призму осмислити наслідки та уроки Полтавської битви 1709 року,- розповіли на прес-конференції його організатори.

СВЯТОСЛАВ ПОМЕРАНЦЕВ, президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ
"Звичайно, фестиваль має унікальну і серйозну цінність для культурного розвитку Полтавщини, для загальноосвітнього розвитку і рівня українців, полтавців для промоції області в Україні і світі, для брендування."

Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь 30 відомих літераторів з України та Швеції. Директор заходу Олександр Ткаченко зазначив - кожна подія буде унікальною. Це буде сучасний погляд на історичне тло Полтави та її теперішнє.

ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО, директор фестивалю Meridian Poltava
"Отримавши багато схвальних відгуків від полтавців після першого фестивалю, ми зрозуміли, що ми просто не маємо права цього року зробити гірше, маємо зробити краще.Саме тому ми запланували зробити більше і ми зробили більше заходів.Ми задіяли більше локацій і до нас приїде більше учасників."

Фестиваль Меридіан Полтава може стати надзвичайно потужною візитівкою Полтавщини в європейських країнах,- вважає перший заступник голови Полтавської облради Євгеній Холод. Це вже наш культурний місток зі Швецією.

ЄВГЕНІЙ ХОЛОД, перший заступник голови Полтавської обласної ради
" Ця подія буде таким яскравим поштовхом , візиткою, де буде прославлятися не тільки наша славна земля, а й давати можливість і розвивати і туристичну галузь, на яку все-таки Полтавська обласна рада і ОДА приділяє багато уваги , у нас багато програм саме по цій галузі."

Директорка обласної бібліотеки імені Котляревського Тетяна Зеленська наголосила - для аудиторії важливий відкритий формат спілкування із письменниками.

ТЕТЯНА ЗЕЛЕНСЬКА, директорка обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського
" Оці всі зустрічі збагачують кожну людину, збагачують нашу громаду, наше суспільство, це дуже великий вплив на не те, що рейтинг, привабливість нашої рідної Полтави, в нас є що показати , в нас є чим здивувати."

На проведення фестивалю передбачено кошторис в півтора мільйона гривень, з яких мільйон 200 тисяч виділила обласна рада, а решту витрат взяли на себе Посольство Швеції в Україні та інші партнери.