Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Чи знають полтавці правила безпечного перебування на сонці
542

Чи знають полтавці правила безпечного перебування на сонці

Поки прогнози синоптиків залишаються незмінними - спека- полтавці вирушають до прохолодних водойм. Не зважаючи на застережливу табличку - купатися заборонено - на одному з місцевих пляжів вирує справжній літній релакс. І це - об 11-й годині - практично в найактивнішу сонячну фазу. Відпочиваючі кажуть, із правилами безпечного перебування на сонці знайомі.

« Знаю, тому, що я завжди приходжу із внуком. І завжди йому розказую про правила безпеки не тільки на воді, а й взагалі від сонячних опіків».

«Знаю треба вдягати головний убір, але я без нього, тому, що мені це непотрібно.Треба пшикатися спреєм від засмаги і у воду треба входити поступово».

«Ми ходимо до кафе і купуємо там холодну водичку і п`ємо».

«Возле речки, во время постоянного контакта с водой, вообщем то потребности нет в воде. Я ж говорю: у меня просто определенные особенности организма, которые может быть не у всех людей. Я дело в том, что занимаюсь йогой, поэтому, может быть с этим это еще связано».

А от Анна ділиться з нами власними перевіреними засобами. Розповідає, що без спеціального спрею на пляж не виходить.

Анна
полтавка
«Масло сун для загара. Кофе и ванилька. Шестерочка. Обалдеть. Нет, в самом деле - это самый прекрасный, который я встречала. Была и заграницей, была и на море: Азов, Крым, но везде сгорала, как бы. А вот это - это обалденное. Рекомендую».

Старша лікарка зміни Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги Валентина Федорченко також застерігає кожного знаходитись на сонці у зазначений для цього час: до одинадцятої зранку та після п`ятнадцятої години дня , а також мати при собі засоби для засмаги. Якщо ви все ж таки не уникнули сонячного опіку чи теплового удару обов`язково запам`ятайте послідовність дій при першій невідкладній медичній допомозі.

Валентина Федорченко
старший лікар зміни Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги
«Найперше - це перенести людину в тінь, щоб людина не знаходилася на сонці. Або чимось захистити: чи якимсь зонтиком, чим небудь, що є під рукою. Розстібнути усі ґудзики - щоби був доступ повітря. Якщо є вода десь - дати попити водички чи збризнути водичкою лице. Якщо це втрата свідомості - то положити горизонтально і щоб були ноги вище рівня тіла самого".
І наостанок пам`ятайте, що нехтування правилами безпечного відпочинку на сонці - шкідливо для вашого здоров`я. Остерігайтеся впливу прямих променів і нехай ваш відпочинок буде тільки з користю.