Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
7 днів без світла.
475

7 днів без світла.

7 днів без світла. Мешканці одного з будинків села Розсошенці тиждень жили без електроенергії. Жаліються, - одяг не було як прати, телефони заряджали у магазинах, продукти залишали у знайомих чи на роботі. Загалом, виживали як могли.

Марина Чорнобровкіна, мешканка будинку
 «Це був жах. 3-є дітей у будинку. у мене 3 дітей і тут багато дітей. Не можна нормально дати ні харчування, ні покупати дитину, ні постирати, нічого взагалі не можна. Це просто шок був.» 
 «У мене 3 дітей. Неповнолітніх, найменшій дитині ще немає 2 років.» 

Мешканки будинку зізнаються, - без холодильника отруїлись діти. А декому з пенсіонерів на час відсутності електроенергії взагалі довелося з`їхати.

Ніна Троян, мешканка будинку
 «У мене була операція на серці. Мені потрібен кондиціонер, наприклад. Я не можу дихати. Зараз така спека. Я тиждень, знаходжусь зовсім у чужих людей.»

За словами обурених мешканців, - звертались і до працівників ЖКГ і у сільську раду. Cвітла протягом 7 днів так і не з`являлось. До того ж, ще й техніка погоріла.

Марія Копил, мешканка будинку
 «Ми йдемо до начальника ЖКГ додому, кажемо, що горить у нас, щось робити треба. Немає світла, щось мигає. Вони наступного дня приходять, кидають нам від під`їзду якийсь провід.»
 «Щось замкнуло. Проводка в одному місці була спалена, спалилася вся далі. В людей погоріли телевізори, кондиціонери, мікроволновна у мене згоріла.» 

Аж ось через тиждень світло повернули. Як виявилось, - кабель не витримав напруги. За словами, працівників Щербанівської сільської ради, старий будинок не розрахований те, аби у квартирі одночасно було ввімкнено багато електроприладів одразу.

Анатолій Турко, інспектор по благоустрою Щербанівської сільської ради
 «Зверталися вони зразу. ЖКГ у святкові дні намагався ліквідувати, аварійні кабелі ставили, результата не давало.» 
 «Визвали бригаду спеціалістів ліцензійованих. Вони все це усунули. Шукали з вівторка і по сьогоднішній час.» 

Мешканці у проблемі звинувачують місцевий підрозділ ЖКГ. Будинок знаходиться на балансі комунального підприємства. Проте, воно за постачання електроенергії не відповідає, - говорить начальник Олександр Роман. Додає, - працівники допомагали чим змогли. Проте, гарантувати, що старий кабель буде працювати не може.

Олександр Роман, начальник КП ЖКК с. Розсошенці
 «ЖКГ такі роботи по ремонту і заміні кабелю виконати не може. ніяких обов`язків у ЖКГ з постачання електроенергії немає.» 
«Він повністю посічений. Старий кабель. Дім цей 70-років побудови. Скільки і кабелю. Резервного кабелю немає. З часом все виходить з ладу.» 

Мешканці турбуються про те, що через аварійність кабелю світла знову може не стати. Начальник ЖКК пообіцяв порушити питання про заміну кабелю у цьому будинку на сесії Щербанівської сільської ради.