Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Чи доступні вищі навчальні заклади Полтавщини для осіб з інвалідністю?
332

Чи доступні вищі навчальні заклади Полтавщини для осіб з інвалідністю?

Із 5 перевірених вишів Полтавщини жоден не доступний для осіб з інвалідністю. Відповідні дослідження провели фахівці. Їх презентували на засіданні Комітету забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при облдержадміністрації. Крім цього, комітет доступності промоніторив проектні документації на будівництво за кошти обласного бюджету.

Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України
 «У нас був підписаний меморандум з Департаментом архітектури про те, що тепер у тому числі ми будемо перевіряти на засіданнях комітету, або у робочих групах всі проектні документації, які будуть будуватися у нашій області.»
 «Навіть, коли зустрічаємося з проектними організаціями, реакція наскільки агресивна буває, що на місцях ми таке бачимо.»

Виконувач обов`язків голови облдержадміністрації Олег Пругло запропонував подати на скасування ліцензії для несумлінних проектантів. Крім цього, на засіданні розповіли про внесення змін до персонального складу обласного комітету доступності. З`явилась вакантна посада Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю при облдержадміністрації.

Антоніна Ільїна, начальник відділу по забудові населених пунктів та містобудови, кадастру управління містобудування та архітектури Департаменту будівництва
 «Урядом постановою 112 від 20 лютого 2019 року прийнято постанова, якою впроваджується посада Урядового уповноваженого при ОДА. Будемо вважати, що ця суттєво норма посилить увагу до людей з інвалідністю, посилить дієвість прийнятих рішень.» 

Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю при облдержадміністрації планують обирати на конкурсній основі.