Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Полтавці непокояться: чи не відключать воду знову?
526

Полтавці непокояться: чи не відключать воду знову?

У понеділок увечері мешканці найбільших мікрорайонів Полтави - Садів-1, Садів-2, Алмазного, Половків, Огнівки на кілька годин залишились без води. Звісно, це обурило полтавців.Більшість вважає, яка б не була причина, але повинна бути, насамперед, відповідальність перед громадою.
"Ввечері вчора десь часів наверное в 9 не стало і часів до 11.00: Ну це первий раз, в нас ніколи такого не було.У нас всігда вода є."
" Негативно, звичайно.Бо люди платять кошти, а води немає.Це, мабуть, або політичні якісь або я не зрозуміла, що відбулося. Чому люди наші страждатимуть."
"Это всегда незручно, если что-то не работает.Ну ничего, обошлись. Ночью часов в 11 или в 12 уже дали воду.Конечно, это незручно, ну терпим, как всегда, в нашем государстве."

Як з»ясувалося, водопостачання було припинене внаслідок відключення водозабору №4 працівниками акціонерного товариства «Полтаваобленерго». Причина - борги Полтававодоканалу минулих років за електроенергію.Це - борг державний, прокоментував ситуацію в телефонному режимі голова обласної ради Олександр Біленький.

ОЛЕКСАНДР БІЛЕНЬКИЙ , голова Полтавської обласної ради
" Поточних боргів у Водоканалу перед Полтаваобленерго немає.Ми на сесії в лютому виділили 20 млн. грн. для поповнення… капіталу.Тобто згідно Бюджетного кодексу грань фінансова і підприємству для того, щоб вони правильно витратили, вони домовились з Полтаваобленерго про розстрочку до серпня місяця.Отих 20 млн.Але чомусь підприємство почало вимагати сплачення саме у червні."

В облдержадміністрації також оперативно відреагували на ситуацію щодо відключення води в Полтаві. На терміновому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій тимчасово виконуючий обов»язки голови облдержадміністрації Олег Пругло зазначив, що підприємства Полтаваобленерго та Полтававодоканал мають вжити необхідних заходів для недопущення подібних ситуацій.

ОЛЕГ ПРУГЛО, т.в.о. голови Полтавської ОДА

«Нині конфлікт врегульовано, але проблему не вирішено. Нині борг різниці в тарифах становить 245 млн. грн.. Він накопичувався десятки років.Різницю має відшкодовувати держава. За рахунок обласного та міського бюджетів його неможливо погасити. Минулого року вдалося закрити борг по різниці в 14 млн. грн.. Цього року гроші ще не виділяли. Це тільки ускладнює фінансовий стан комунального підприємства. За ці кошти можна було б робити ремонтні роботи. Адже в місті 60 колекторів в аварійному стані».

На своєму сайті акціонерне товариство «Полтаваобленерго» так пояснило відключення Полтававодоканалу від енергопостачання: «На сьогоднішній день…Результату це так і не мало.»

Головний інженер Полтававодоканалу Євген Забишний зауважує, що на даний час підприємство має борг перед Полтаваобленерго у розмірі 125 мільйонів гривень, а решта, вказана енергетиками, - то розрахунки за пеню та штрафні санкції, які Полтававодоканал має намір оскаржувати в суді. А доки немає судових рішень, підприємство не збирається сплачувати більше 125 мільйонів.

ЄВГЕН ЗАБИШНИЙ, головний інженер КП ПОР «Полтававодоканал»
" 223 млн. на сьогоднішній день підприємство повинно отримати відшкодування з державного бюджету щодо погашення різниці в тарифах, які виникли в минулі роки.В зв»язку з цим підприємством вибрано шлях погашення цих заборгованості, на сьогодні існує два шляхи - по укладенню договору з реструктуризації з енергопостачальною організацією, складання цього графіка погашення і поступове погашення по рокам.Було вирішено піти іншим шляхом - а саме включення підприємства до реєстру підприємств, які здійснюють свою діяльність, оплачуючи вартість енергоносіїв на рівні 90 відсотків.І при цьому сплачуючи поточні платежі, не вивалюючись за 90 відсотків."

Євген Забишний наголосив, що нині «Полтававодоканал» домовився з «Полтаваобленерго» вирішувати всі спірні питання в правовому полі, через судові рішення, не допускаючи ситуації, щоб заручниками були споживачі послуг.
В той же час на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів та Мінрегіону щодо погашення різниці в тарифах.