Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
В музеї полтавської битви "ожили" герої того часу
433

В музеї полтавської битви "ожили" герої того часу

Тут і піхотинці, і козаки полку Івана Мазепи, та навіть мушкетери Шведського війська. Відтворити дух подій далекого 1709-го року до Полтави завітали представники реконструкторського руху України. Серед них і Святослав Сичевський. Сьогодні він в образі запорізького козака.

Святослав Сичевський-історичний реконструктор
«У козаків форми як такої не було, вони носили цивільний одяг, він відповідає 17-18 століттю, це унікальна можливість побачити як виглядали персонажі тих подій в реальності»«Це на мені така проста свита, це одяг небагатих людей»«В мене на ногах звичайні постоли, замість чобіт»«Ми би хотіли, щоб українці більше цікавились своєю історією»

А реконструктор Андрій Ільїн цього дня в образі мушкетера Шведського війська.

Андрій Ільїн-історичний реконструктор

«Загалом це трикутна, вбране волосся зібране, фраги, це капта шведського типу»«Це патрон-сумка, тут зберігалися набої, це таке типу портфеля, тут свої речі носили, шпага, штик, це мушкет»«Це мушкетер полка»

Головна родзинка цього свята в тому, що кожен гість мав нагоду особисто поспілкуватися з героями того часу та поставити ті питання, які їх цікавили. Наприклад полтавки Олена та Лариса, зізнались, почули сьогодні багато нового.

Олена, Лариса-полтавки
«часто приїжджають до нас друзі і просять, щоб ми провели їх, показали Полтаву, розповіли щось, хочеться все ж таки більше знати і музей дуже гарний»«Дуже-дуже приємно, що люди не просто відбувають, а дійсно насолоджуються цією подією»

Крім того, самі працівники музею відтворили невеликий фрагмент Полтавської битви, а саме як козаки до бою.