Програма «Життя міста»

У розділі: 20600 відео | АрхівRSS
Як стати присяжним?
786

Як стати присяжним?

У Законі України «Про судоустрій і статус суддів» зазначається: «Народ бере участь у здійснення правосуддя через присяжних». Присяжними можуть бути громадяни України, які досягли тридцятирічного віку, володіють вільно державною мовою і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду,- розповідає очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко.

ОЛЕГ ТИМЧЕНКО, начальник ГТУ юстиції в Полтавській області
" Для того, щоб стати присяжним, потрібно особі звернутися до місцевої ради із заявою, відповідати всім цим критеріям. Якщо ця відповідність підтверджується, то ця особа буде включена до списку присяжних - це робить місцева рада - і цей список направляється до відповідного суду."

Участь присяжних у певних категоріях цивільних та кримінальних справ визначено Констиуцією та законами України і є обов»язковою. Присяжні обираються за територіальною ознакою, тобто за місцем проживання, на термін у 3 роки,- пояснює фахівець.

ОЛЕГ ТИМЧЕНКО, начальник ГТУ юстиції в Полтавській області
" Є певні обмеження, хто не може бути присяжними. Це особи, які визнані судом недієздатними чи обмежено дієздатними.Присяжними не можуть бути народні депутати України, члени Кабінету Міністрів, прокурори, судді, працівники правоохоронних органів, працівники апарату суду, нотаріуси, адвокати."

За словами очільника юстиції, на присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, тому в них є всі інструменти, щоб робити свою справу чесно, об»активно та неупереджено.

ОЛЕГ ТИМЧЕНКО, начальник ГТУ юстиції в Полтавській області
" Що стосується цивільних справ, це можуть бути справи про обмеження дієздатності чи визнання особи недієздатною, справи про усиновлення.Якщо мова йде про кримінальні справи, то це ті справи, в яких передбачено покарання у вигляді довічного утримання."

Основною проблемою Олег Тимченко вважає саме недовіру громадян України до судів, суддів і взагалі до стану правосуддя. Тому для зміцнення інституту присяжних потрібно, щоб цей обов"язок на себе брали свідомі громадяни, наголосив юрист.