Програма «Життя міста»

У розділі: 20115 відео | АрхівRSS
У КОВАЛІВЦІ НА «БЕРЕЗІ СВОБОДИ» ВІДБУВСЯ НАЙМАСШТАБНІШИЙ ЕТНОФЕСТ УКРАЇНИ «КУПАЛЬСЬКІ ГУЛЯННЯ 2019»
903

У КОВАЛІВЦІ НА «БЕРЕЗІ СВОБОДИ» ВІДБУВСЯ НАЙМАСШТАБНІШИЙ ЕТНОФЕСТ УКРАЇНИ «КУПАЛЬСЬКІ ГУЛЯННЯ 2019»

«У ніч на Івана Купала дівчата пускають свої вінки в річку. Кажуть, - до якого берега приткне, там і буде наречений. А от у Ковалівці, на Березі Свободи розважаються не тільки по-народному, а й сучасно. Тут відбувається масштабний етнофестиваль Купальські гуляння.»

Поблизу річки Коломак дійство проводять 8-й рік поспіль. Тут спортивні змагання, квести, атракціони, караоке на майдані з Ігорем Кондратюком та майстер-класи. Хедлайнером фестивалю став гурт «Танок на Майдані Конго». Один з організаторів дійства сільський голова Ковалівки Олександр Бублик.

Олександр Бублик, співорганізатор фестивалю
«Фестиваль вдається щороку організовувати щороку все краще й краще. Оскільки, з кожним роком всі мінуси, над якими ми працюємо, ми їх бачимо і намагаємось їх прибрати, щоб свято було чудове, гарне і веселе. Сьогодні на святі не лише полтавці і ковалівці, у нас багато гостей з інших областей.»

На сцені не лише українські колективи. На свято запросили вірменську діаспору. Представники молодіжної організації «Урарту-ванк» виконали народний танець та заспівали рідною мовою.

Діана Хачатрян, заступниця голови вірменської молодіжної організації «Урарту-ванк»
«Ми танцюємо сьогодні вірменський народний танець. Дуже запальний, дуже святковий танець. Я думаю, всім сподобається. Ми завжди раді підтримувати полтавську молодь, всі заходи, тому нас запросили виступити, ми з радістю приєднались і сьогодні будемо танцювати, дівчинка буде співати. Будемо дарувати вірменську культуру полтавським людям.»

Тисячі людей відзначають Івана Купала на Березі Свободи. Кожен знайшов заняття до снаги.

«Я, взагалі, вперше на цьому фестивалі. До речі, мені тут дуже подобається. Я сильно вражена атмосферою, кількістю людей. Я кожен рік сюди приїжджаю, завжди цікаво, гарно, обстановка гарна.» 

«Вирішили сплести віночки, тому що це традиція на Івана Купала. Плели із тих квітів, які знайшли.» 

«Навчила бабуся.» 

А для тих, кого з дитинства плести вінків не навчили, а виглядати гарно хочеться, працювала пані Юлія. Вона флорист самоучка. Майструє з перекотиполе, колосків та статиці. Говорить, - кожна рослина має своє значення.

Юлія Лебідь, флорист
«Наші прабабусі і бабусі безсмертники завжди використовувати на удачу. От статиця це все вважається безсмертниками. Раніше вважалось, що вони забирають погану енергію. Правда, зберігати їх можна вдома лише рік. Тому що через рік, якщо їх не змінити на свіжі, вони навпаки починають віддавати погану енергію.»  

Купальські гуляння завершились вогняним шоу та святковою дискотекою.