Програма «Життя міста»

У розділі: 15288 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбувся незвичний перфоманс, мета якого заклити місцян бути екосвідомими
1073

У Полтаві відбувся незвичний перфоманс, мета якого заклити місцян бути екосвідомими

Екоактивісти б*ють на сполох. Полтавщина потопає у смітті. В місті зібралось вже стільки непотребу, що Макухівське сміттєзвалище перетворилось на «гори».

Ірина Коноз-волонтер
«Наше сміттєзвалище вже перевиконало свій ресурс майже на 140%, це дуже боляче, наші гості, які приїжджають до Полтави взагалі думають, що у нас є гори, дуже часто люди гулять біля Альтанки і кажуть, а ми нее знали, що тут є гори».

Привернути увагу людей до проблеми, екоактивісти вирішили незвичним способом-за допомогою мистецтва, а саме балету. Навпроти інсталяції сміття, балерина Алла Кришталь виконала танець, який, за її словами, передає жаль і смуток.

Алла Кришталь-волонтер, балерина
«Це будуть більш негативні емоції, це буде жаль і це буде розпачть і розчарування, тому, що все в цьому світі залежить від людини і коли смітять всі це погано впливає на оточуючих людей».

Окрім балету, екоактивісти провели і виставку світлин, на яких балерина танцює на сміттєзвалищі. Фотограф Олександр Хоменко, говорить після побаченого, почав сортувати сміття.

Олександр Хоменко-фотограф
«Тоесть пластик отдельно, бумага отдельно, стекло отдельно, метал отдельно, так как у нас в Полтаве начали принимать мусор по категориям, то я тоже начал сортировать, ну и да пластиком меньше пользуюсь, дома есть, как жена называет, шоперы, а я говорю авозьки».

Активісти, наголошують, чисте довкілля залежить від кожної людини і в сучасному світі треба бути екосвідомим громадянином.