Програма «Життя міста»

У розділі: 15261 відео | АрхівRSS
Чи варто купувати кавуни у липні?
592

Чи варто купувати кавуни у липні?

У Полтаві почали активно продавати кавуни. Пан Григорій купувати ягоду в середині липня не боїться. Говорить, - цього літа кавунів ще не куштував. Перед вживанням вирішив перевірити товар на наявність хімікатів.

Григорій Варава, полтавець
 «- Ми їх перевіремо. - Як? - Поїдемо в лабораторію перевіримо.» 
«Ми любимо кавуни, тому наш організм, щоб захищався.»

Купувати кавуни не в сезон наважуються не всі. Деякі полтавці сумніваються в їх натуральності.

«Я поки що не купляю. Такі принципи у мене. Ранні кавуни привезені, я не купляю.»
«Я вважаю, що варто почекати. Ще рано, я не думаю, що вони такі корисні, ще й діткам дають, це страшне.»

Продавці на камеру говорити відмовляються. Проте запевняють, - кавуни спілі та натуральні. Завезені з Херсону. Цьогоріч там ранній врожай.

Кавуни природнім шляхом достигають лише у середині серпня. Тим, які уже зараз готові до вживання, допомогли почервоніти штучно. Більш за все вони з перевищенням нітратів. А це призводить до харчових отруєнь, - говорить товарознавець Олена Горячова.

Олена Горячова, товарознавець
«Основною проблемою з ранніх кавунів, динь, та і більшості ягід - це наявність збільшеної кількості нітратів. Тобто, це ті речовини, які прискорюють дозрівання кавунів і можуть бюти небезпечними при їхній надмірній кількості. Допустимою нормою вмісту нітратів у кавунах близько 600 мл на кг плодів.»

«Щоб переконатись у тому, що кавун достиг природнім шляхом, потрібно звертати увагу на світлі плями та на яскравість смужок.» 

А чи перевищена кількість нітратів можна визначити у домашніх умовах.

Олена Горячова, товарознавець
«Якщо уже купили, пересвідчитися чи не перевищена норма, знову ж таки у побутових умовах можна подрібнивши м’якоть і заливши її хв. На 15 водою. Якщо вода забарвиться у яскраво-рожевий, або яскраво-червоний колір - це буде однозначним свідченням того, що кавун дозрівав з прискоренням.» 

Чи почекати ще місяць і насолоджуватися безпечними кавунами, чи ризикнути і придбати вже зараз - свідомий вибір кожного. Головне, бути у ньому впевненим.