Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
На Полтавщині зафіксовані випадки розповсюдження фейкових агітаційних матеріалі
843

На Полтавщині зафіксовані випадки розповсюдження фейкових агітаційних матеріалі

17 липня довірені особи кандидата у народні депутати Андрія Бобляха перебували у справах в с.Тахтаулове і випадково стали свідками розповсюдження агітаційних матеріалів про іншого кандидата Олега Петровця під прапором президентської партії «Слуга народу», який теж балотується по 145 виборчому округу. Це недопустимо,- вважають довірені особи Бобляха, адже ще 30 червня суд заборонив Олегу Петровцю використовувати символіку партії «Слуга народу», оскільки він не має ніякого відношення до цієї партії. Крім того, агітатори Петровця розповсюджували також недостовірні матеріали про те, ніби Андрій Боблях є фейковим кандидатом і він не є членом партії «Слуга народу», що теж протирічить дійсності.

ІВАН КСЕНЖУК, довірена особа кандидата в народні депутати України Андрія Бобляха
Якщо ви знаєте, то суд виключив його партійність, це вигадана інформація. Тому що цю інформацію може подати будь-яка людина, це просто опис кандидата по мажоритарному округу. Коли суд виключив його, він зобов»язав його видалити цю інформацію з усієї друкованої продукції і.тд.

Однак кандидат у нардепи Олег Петровець продовжує незаконно використовувати символіку партії «Слуга народу». Того ж дня довірені особи Бобляха в селі Тахтаулове побачили маршрутку, переповнену агітаційними матеріалами, які пропагують Петровця як члена президентської команди на противагу Андрія Бобляха, якого називають фейковим кандидатом від «Слуги народу». Довірені особи Бобляха супроводжували автомобіль аж до Полтави і на автовокзалі «Київський» викликали поліцейський патруль.

ІВАН КСЕНЖУК, довірена особа кандидата в народні депутати України Андрія Бобляха
Ми зупинили автобус, який розповсюджував цю інформацію,Автобус відмовився відкривати двері і показувати, яку він продукцію розповсюджує.На відео було зафіксовано через вікна, що там ця продукція.Поліція зафіксувала ці порушення.

Невдовзі на місце події приїхав і кандидат у нардепи Олег Петровець, який висловив обурення діями своїх конкурентів.

ОЛЕГ ПЕТРОВЕЦЬ, кандидат у народні депутати
Ті особи блокували автомобіль і далі будуть розбиратися працівники поліції, хто прав, хто винуватий.

Представники слідчо-оперативної групи, які прибули на місце події, склали відповідний протокол. Обидві сторони конфлікту написали заяви на неправомірність дій довірених осіб кандидатів. Такі факти розповсюдження фейкової інформації під час виборів - випадки непоодинокі,- зауважили в поліції.


ЮРІЙ СУЛАЄВ, керівник прес-служби ГУ Нацполіції у Полтавській області
Під час проведення пошукової роботи щодо місцязнаходження даних розповсюджувачів, було встановлено їх місцеперебування з даною продукцією, вони були виявлені між 5-ю школою і ТРЦ «Київ».Це були троє осіб, вони відмовилися давати будь-які пояснення, апелюючи до ст..63 Конституції України щодо мети здійснення таких протиправних дій, джерела надходження даних листівок, агітаційної продукції з чорним піаром.

За словами Юрія Сулаєва, працівниками поліції дані особи встановлені, екземпляри, які засвідчують факт розповсюдження агітаційних матеріалів, вилучені і будуть приєднані до кримінального провадження, яке розслідується слідчим управлінням Нацполіції.Особи, які будуть встановлені в процесі досудового розслідування,і визнані винними, будуть нести кримінальну або адміністративну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Разом з тим представники кандидата Бобляха переконані що 21 липня кожен полтавець , який прийде на дільницю зможе розібратися хто є реальним слугою народу, а хто самозванець. Наголошують єдиним офіційним кандидатом від партії Слуга народу по 145 -му виборчому округу - є Андрій Боблях.