Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
16 липня в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
640

16 липня в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

16 липня в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Документом передбачено, що українська мова є обов’язковою у всіх сферах життя.

Українську мову використовуватимуть в освітній, медичній та сфері обслуговуванні споживачів, ЗМІ, публічних заходах, рекламі. Володіти нею повинні і посадовці . Та ці вимоги не поширюються приватне спілкування, а також здійснення релігійних обрядів.

Ігор Клименко, заступник директора регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області
Проте, якщо Ви, як споживач приходите в магазин і бажаєте спілкуватися не українською мовою чи іноземною, то Ви маєте право запитати чи Ви можете спілкуватися будь-якою англійською, російською. Але спочатку він повинен до Вас звертатися державною мовою.

Пізніше - говорять експерти, передбачено створення нового державного органу - Національної комісії зі стандартів державної мови.

Ігор Клименко, заступник директора регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області
Яка буде перевіряти, затверджувати рівень знання української мови, буде проводити іспит на знання української мови. Також в даному правовому акті закріплено, що громадяни, які мають право та бажання бути громадянином України повинні складати іспит на знання української мови. Тому будуть отримувати відповідні сертифікати.


Уповноважені із захисту української мови матимуть право складати протоколи і притягувати до адміністративної відповідальності. Та ця відповідальність набере чинності лише 16 липня 2021 року.

Пані Юлія продавчиня. Говорить: «за» такий закон.

Юлія Іващенко, продавчиня 
 Я вважаю, що потрібно розмовляти українською мовою, адже ми живемо в Україні , це важливо не забувати, де ми народилися і як потрібно розмовляти.

Нині спілкується майже завжди українською. Говорить: і надалі закону не порушуватиме.

Юлія Іващенко, продавчиня
Можу переходи, залежно, яка людина прийшла. Якщо їй зручно розмовляти російською мовою, то російською, якщо українською до мене звертаються , то відповідаю українською.

Тож, час звикнути спілкуватися українською мовою є . Та вже через три роки за зневажання державної мови адміністративна відповідальність -штрафи.