Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
З 1 числа поточного місяця зріс прожитковий мінімум
1083

З 1 числа поточного місяця зріс прожитковий мінімум

Відповідно до Закону України « Про державний бюджет на 2019 рік» з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зріс до 1936 гривень на одну особу. Це, в свою чергу, вплине і на підвищення соціальних виплат та пенсій.

Алла Клємент, начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної у м. Полтави ради.
« Конкретно збільшились прожиткові рівні, і на даний час становлять:
Для дітей віком до шести років - від суми тисяча шістсот двадцять шість до суми тисяча шістсот дев`яносто дев`ять гривень, на дітей від шести років до вісімнадцяти розмір прожиткового мінімуму в даний час складає дві тисячі сто вісімнадцять гривень, для працездатних осіб - дві тисячі сім гривень і для непрацездатних осіб - тисяча п`ятсот шістдесят чотири гривні на місяць».


Всі перерахунки вже проведені в автоматичному режимі - додає Алла Клємент - і ті, хто мають право на підвищення, до кінця поточного місяця отримають свої кошти.
Категорії громадян, які мають інвалідність з дитинства, особи з інвалідністю та особи, які не мають право на пенсію , зокрема, отримуватимуть не тисяча чотириста дев`яносто сім гривень, а тисяча п`ятсот шістдесят чотири гривні на місяць.
Окремо посадовець наголошує і на змінах, що стосуються субсидій.

Алла Клємент, начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної у м. Полтави ради.

«Змінами на 17 квітня 2019 року передбачено, що при призначенні субсидій на поточний рік застосовується прожитковий мінімум з розрахунку на одну особу встановлений на 1 січня цього року. Тобто зміни прожиткового мінімуму які відбулися з 1 липня, і які відбудуться з 1 грудня на розрахунок розміру субсидій не будуть застосовуватись».

На основі зростання прожиткового мінімуму також зросли пенсії та інші соц.допомоги. Володимир Носенко перший заступник начальника головного управління пенсійного фонду в Полтавській області, розповідає - в області близько чотирьохсот тридцяти тисяч пенсіонерів . 97 відсотків вже отримали перераховані кошти.

Володимир Носенко перший заступник начальника головного управління пенсійного фонду в Полтавській області.

«З 1 липня мінімальна пенсія підвищилася на шістдесят сім гривень, як це і передбачено законом «Про державний бюджет України на 2019 рік». Відповідно зросли ті виплати, в основу яких, насамперед, закладений цей показник».

Кабінет Міністрів України прийняв установу, якою передбачено, що тим пенсіонерам у яких страховий стаж більше тридцяти років у жінок, та тридцять п`ять у чоловіків відповідно - мінімальна пенсія повинна становити не менше ніж дві тисячі гривень.

Володимир Носенко перший заступник начальника головного управління пенсійного фонду в Полтавській області.

«Ми вже порахували, що в середньому пенсія в Полтавській області, завдяки впровадженню цих стандартів підвищилася на двісті п`ятдесят гривень і сьогодні складає близько трьох тисяч гривень».

Володимир Носенко наголошує - окрема постанова Кабінету Міністрів України про додаткові виплати ветеранам війни, інвалідам війни і тим громадянам , які потерпіли від Чорнобильської катастрофи теж діє. Зокрема, для осіб І групи, які втратили працездатність мінімальна пенсія становитиме 10 166 гривень, для ІІ групи - 8200 гривень, для ІІІ- 5630 гривень.