Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
Відомий літературний критик,  Тетяна Трофименко презентувала полтавцям нову книгу
487

Відомий літературний критик, Тетяна Трофименко презентувала полтавцям нову книгу

«Улюблена критикеса» - кандидат філологічних наук Тетяна Трофименко - однією з перших почала критикувати українських письменників «без купюр», запустила премію за найгірший секс у сучукрліті та увійшла до кола експертів, які не побоялися вручити антипремію за найгірший роман року автору, якого вважають патріархом нашої літератури. Полтавці зустрілися з пані Тетяною в обласній бібліотеці імені Котляревського, де вона презентувала дебютну книжку «Окололітературне». Це - збірка рецензій на книжки різних авторів з 2007-го по 17 -й рік,- пояснила авторка.

ТЕТЯНА ТРОФИМЕНКО, літературний критик
" Я не можу сказать, що я спеціально обрала от напишу зараз про Забужко, бо це буде інфоприводом. Але є на книжку Забужко, є на роман Ліни Костенко, є на роман Василя Шкляра - це от такі визнані бестселери.Але є й автори, про яких можливо не чула більшість читачів, там Ірина Цілик - це не значить, що вона, але вона менше розкручена, ніж автори першого ряду."

Тетяна Трофименко працює також у журі сайту «Літакцент» і бере участь в проведенні незвичайного конкурсу «Літакцент року».

ТЕТЯНА ТРОФИМЕНКО, літературний критик
" В цьому конкурсі є фактично єдина антинагорода в царині літератури - це «Золота булька», яка вручається тим авторам, які розчарували, які не дотягли до свого рівня, хоча могли написати щось краще. Або коли піар книжки не співмірний з її художніми якостями."

Пані Тетяну називають ще «гонзо-критиком» за суб»єктивність, трешовість, саркастичність,- розповідає науковець Віра Мелешко. Це яскраво підтверджує дебютна книжка авторки - «Окололітературне».

ВІРА МЕЛЕШКО, літературознавець
"Цікава оця книга знаєте чим - по-перше, своїм форматом, незвичайним форматом, на полях подані певні довідкові матеріали.Якщо вона каже про якийсь твір, то тут винесено автор, назва твору.Якщо вона вживає слово чи на когось посилається, то маємо посилання на ці публікації."

Тетяна Трофименко мешкає в Харкові, де 17 років працювала в Харківському літературному музеї, а нині викладає в Українському католицькому університеті. В дитинстві знала напам»ять майже всі твори улюбленої поетеси Ліни Костенко, нині ж у неї на столі головна книга - «Святе письмо».