Програма «Життя міста»

У розділі: 15299 відео | АрхівRSS
43 питання життєдіяльності області розглянули депутати обласної ради на другому пленарному засіданні  сесії
263

43 питання життєдіяльності області розглянули депутати обласної ради на другому пленарному засіданні сесії

Друге пленарне засіданнядвадцять шостої сесії обласної ради сьомого скликання відбулося. На початку голова облради Олександр Біленький оголосив про створення депутатської групи «Успішна Полтавщина». Її очолив депутат Геннадій Коваленко. Після розгляду трьох додаткових питань депутати перейшли до обговорення ще сорока питань життєдіяльності області. Найбільшу суперечку викликало надання у користування мисливських угідь Полтавському районному мисливсько-рибальському товариству «Вепр» щодо доцільності, загородження території, доступу місцевих мешканців тощо. Деякі обранці заявили, що утримуватимуться через невдоволення селян. Зрештою, обранці зупинились на тому, що поки що «Вепр» не отримує лісів у користування і воно ще вивчатиметься фахівцями на екологічній комісії. Хоча представник обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський не схвалює таку позицію депутатського корпусу.

ЮРІЙ РОГОЖИНСЬКИЙ, начальник відділу обласного управління лісового та мисливського господарства
"Я думаю, що далі буде наступна сесія все це розглядати. Але люди вже зараз не можуть розпочати сезон полювання і, звичайно, якщо вони вкладали якісь кошти і збирали якісь там взноси, а тепер скажуть людям вибачте, звичайно у департаменті екології і лісового господарства немає підстав підписати наказ про полювання."

Не без проблем депутати дали згоду і на користування мисливськими угіддями на території Кобеляцького району громадській організації «Сапсан-2019» та товариству мисливців і рибалок «Світлогірське».

ОЛЕКСАНДР БІЛЕНЬКИЙ, голова Полтавської обласної ради
" Моя думка проста: із-за того, що не так давно була резонансна ситуація по одному із мисливських господарств з приводу закриття території, депутати просто хотіли переконатися, що по всім іншим мисливським господарствам не буде подібних історій, що орендарі не будуть обмежувати прав доступу населення до тих мисливських угідь, які вони беруть в оренду."

В ході сесії також прийняли зміни до видатків обласного бюджету на 2019 рік. Зокрема, 170 тисяч гривень планується виділити на проведення шкільного бюджету участі.

ОЛЕКСАНДР БІЛЕНЬКИЙ, голова Полтавської обласної ради
" У вересні ми проводимо громадську ініціативу «Шкільний бюджет участі».Вперше в області, до цього він проводився тільки в Києві.Для промоційної кампанії потрібні кошти.Для того, щоб виділити ці кошти, ми їх заклали у Перелік об»єктів, з яких можем взяти."

52 депутати підтримали звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо врегулювання порядку накладання штрафів за порушення заборон та обмежень щодо руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів. У ньому обранці пропонують надати право громадам самим встановлювати заборони щодо руху великовагових авто. Вкотре депутати не прийняли питання «Про затвердження Порядку використання прапорів на території Полтавської області» за поданням заступника голови облради Анатолія Ханка. Ним планувалося затвердити норми офіційного використання червоно-чорного прапора.