Програма «Життя міста»

У розділі: 20156 відео | АрхівRSS
3-го серпня на Полтавщині стартує сезон полювання на пернату дичину
1014

3-го серпня на Полтавщині стартує сезон полювання на пернату дичину

Серпень - довгоочікувана пора для мисливців. Саме 3 серпня о 18-й годині можна взяти рушницю і вийти на відкриття полювання на пернату дичину. Згідно із змінами та доповненнями до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» наказ на проведення полювання видається кожним користувачем мисливських угідь,- розповідає голова ради обласної організації УТМР Костянтин Боровик. Взагалі ж, відкриття полювання, на його думку,- це свято для мисливців, можливість поспілкуватися з природою, помилуватися її краєвидами, птахами і тваринами.

КОСТЯНТИН БОРОВИК, голова ради Полтавської обласної організації УТМР
" Багато сьогодні лунає там закидів у нашу адресу, що ми рано починаєм полювання, що качка не на крилі, багато молодняка, все інше. Ну в нас погодні умови так змінилися, що сьогодні, коли перший виводок десь пропав, качка відкладає яйця другий раз і вона виводе. І в нас получається, що перші виводки вони вже на крилі. "

Сам Костянтин Боровик уже не виходить на полювання, каже, що віддає перевагу лише розведенню пернатих, а не їх знищенню. Взагалі ж цього сезону норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день не повинна перевищувати 10 та залежно від видів, а саме: п»яти качок, шести лисок, десяти куликів і голубів, 15 перепелів, по три фазани і гусей.

КОСТЯНТИН БОРОВИК, голова ради Полтавської обласної організації УТМР
" Сьогодні не так багато дичини, тому що і погодні умови - болота висихають, і в одних місцях дичина концентрується - це в нас Кременчуцьке і Дпродзержинське водосховище, де є тоже великі ставки, де річки загорожені, там качка єсть."

Під час полювання мисливець повинен мати при собі державне посвідчення , контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак - паспорт на собаку. Але головне, чого не повинен забувати мисливець, - це дотримання правил техніки безпеки,- наголошує Костянтин Боровик.

КОСТЯНТИН БОРОВИК, голова ради Полтавської обласної організації УТМР
" Мисливці повинні пам»ятати, навіть всі документи є, але в свідомості перш за все повинно бути, щоб він правильно поводився із зброєю.Бо це може призвести шкоду йому життю і здоров»ю, так само і оточуючим."

За словами Костянтина Боровика, полювання на пернату дичину дозволено кожної суботи, неділі та середи протягом світлового дня - від сходу до заходу сонця. В темний період доби полювання заборонено. За незаконний відстріл диких птахів можна заплатити штраф у розмірі від 200 до 1000 гривень, залежно від категорії убитого пернатого.