Програма «Життя міста»

У розділі: 20525 відео | АрхівRSS
День захисника України та День Українського козацтва відзначили у Полтаві
610

День захисника України та День Українського козацтва відзначили у Полтаві

День козацтва та захисників України відзначили у Полтаві. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих та поклали квіти до пам’ятного знака українським загиблим козакам.

Микола Білокінь, заступник голови ОДА
 «День українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці, день захисника України - це велике свято. Ми повинні як ніхто святкувати такі дні, тому що ми захищаємо нашу Україну. Ми вклоняємось тим хлопцям, які захищають. Ми пам`ятаємо тих хлопців, які віддали життя за нашу Україну.” 

Пам’ятник козацької слави було відкрито у 1994 р. на Панянському бульварі. Народний рух України не одноразово ініціював встановлення таких знаків, - говорить громадська активістка Зоя Коваленко.

Зоя Коваленко, перша голова управи НРУ на Полтавщині
 «Перший на Панянки коло хати Педана ми вперше. У 88-му, бо у 89-му уже там на Полі Полтавської битви, який весь час знімали, потім знову хлопці встановлювали. Це наша вічна боротьба як починали так і продовжуємо.» 

Пам’ять полеглих захисників України вшанували на Алеї Героїв на центральному міському кладовищі. Там зібрались рідні, побратими та військовослужбовці. Серед інших мама загиблого у 14-му році Валерія Боняківського. Він був добровольцем. Загинув виконуючи зачистку території від диверсійних груп, потрапив під мінометний обстріл.

Марія Боняківська, мати загиблого бійця
 «Як сказав мені син: - «Я іду, мені є кого захищати. Я не хочу, щоб тут літали снаряли, міни рвались. Війну треба зупиняти на самому її початку.» 
 «Вони психологічно діяли на тих, то воювали з тієй сторони. І відкинули ворога, бо вже підійшли до Дніпра.» 


Наймолодшому воїну, який похований на Алеї Слави, - 20 років. Найстаршому - за 50.