Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
У Полтаві відбулась «Хода за свободу»
637

У Полтаві відбулась «Хода за свободу»

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом та сучасною формою рабства, яка грубо порушує права людини. В Україні з початку року вже зареєстровано 189 кримінальних правопорушень. З них 91 випадок - трудова експлуатація, 69 - сексуальна експлуатація, 25 фактів втягнення у злочинну діяльність, а також по два факти торгівлі дітьми та сурогатного материнства. 60% серед постраждалих українців - чоловіки. Щоб виявити толерантність до жертв рабства-усі міста України долучилися до акції «Хода за свободу». Волонтери поширювали листівки. Усі учасники заходу йшли мовчазною ходою.

Світлана Большева, програмний спеціаліст БО «Світло надії»:

- Мета цієї акції привернути громадян, гостей міста, містян до проблеми торгівлі людьми. Зокрема, до трудової експлуатації, від якої страждають щороку тисячі українців. Не всі звертаються про допомогу, саме через необізнаність, що саме вони стали жертвами такого злочину. Тому наша сьогоднішня мета привернути увагу і розповісти людям, що це таке?.

У мовчазній ході взяли участь усі небайдужі - студенти, волонтери та просто жителі міста. Волонтер студентської організації Полтавського коледжу нафти і газу Віктор Стереб зазначив, - торгівля людьми недопустиме явище, яке не має існувати у сучасному суспільстві.

Віктор Стереб, студент Полтавського коледжу нафти і газу:

- Ця подія важлива у наш час загалом. Тому що торгівля людьми - це дуже поширена у світі. Люди визнають за кордон, тому що вони не проінформовані і тому можуть попасти у рабство. Сьогоднішня хода закликає людей запитати, що це значить? І самими вже бути проінформованими, що є таке.

Аби не потрапити у пастку рабства, перш за все, на етапі пошуку роботи за кордоном потрібно зібрати якомога більше інформації про роботодавця, а по-друге, - застерігають фахівці, за жодних обставин не віддавати свого паспорта та уважно читати договір, який підписуєте з роботодавцем.