Програма «Життя міста»

У розділі: 20038 відео | АрхівRSS
Майже тисяча пожеж на відкритій території з початку року сталися на Полтавщині
390

Майже тисяча пожеж на відкритій території з початку року сталися на Полтавщині

Майже тисяча пожеж на відкритій території з початку року сталися на Полтавщині. Їх кількість зросла у 3 рази, у порівнянні з минулим роком. Одну з останніх масштабних пожеж рятувальники гасили 20 днів.

Дмитро Васенков, інспектор ГУ ДСНС у Полтавській області:

- Ми зараз знаходимось на відкритій території поблизу села Тернівщина Сем`янівської сільської ради Полтавського району. Починаючи з 13 вересня 2019 року, відбувалася пожежа поверхневих покладів торфу на загальній площі близько 25 Га.

Працівники ДСНС та поліції поспілкувались з мешканцями села Тернівщина. Приїхали з візитом до будинків та нагадали, - палити листя не лише небезпечно, а й не законно.

Дмитро Гостьєв, дільничний офіцер поліції:

- Згідно статті 77, передбачено адміністративну відповідальність за самовільне випалювання рослинності та їх залишків. Санкція статті передбачає штраф у розмірі від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у разі, якщо ця особа посадова, то від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Віталій Шкаревський, речник ГУ ДСНС у Полтавській області: 

- Люди звертаються до рятувальників, коли сильне задимлення. Дзвонять в тих випадках, коли їм дуже тяжко уже дихати, а потім залучаються рятувальники, коли уже дуже великі площі цих пожеж. На превеликий жаль, у цьому році у нас вісім випадків, коли під час спалювання листя, сміття, виявляли тіла без ознак життя.

Мешканці села зізнаються, - інколи суху рослинність палять.

- У дворі багаття наше спалюємо.

Мешканець Тернівщини Євгеній Яременко каже, - у селі масштабна пожежа уже не вперше.

Євгеній Яременко, мешканець села Тернівщина:

- Тут підпалювач один, але оскільки останній раз я був у місті, я не бачив, сказати я не можу. Я людей знаю, начальником пробув 30 чи 40 років. Тому не бачив, сказати не можу.

Загалом, цього року на Полтавщині було 35 торф`яних пожеж на загальній площі близько 150 гектар.