Програма «Життя міста»

У розділі: 15212 відео | АрхівRSS
22 жовтня вводять в обіг пам’ятну монету «75 років визволення України»
262

22 жовтня вводять в обіг пам’ятну монету «75 років визволення України»

22 жовтня вводять в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень «75 років визволення України». Про це повідомляє Національний банк України.

Монета присвячена вшануванню героїчного подвигу українського народу у Другій світовій війні, звільненню України від нацистських окупантів восени 1944 року, пам’яті та примиренню воїнів, які віддали життя за Україну.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, праворуч від якого вертикальні написи: УКРАЇНА та рік карбування монети 2019; на дзеркальному тлі композицію, що символізує боротьбу за визволення Батьківщини – стилізовані зображення: літака (угорі), абриси воїнів-захисників, стрілецьку зброю, танк; унизу на тлі пагорбів номінал – 5 ГРИВЕНЬ; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (ліворуч на дзеркальному тлі).

На реверсі монети розміщено: праворуч – стилізовані червоні пелюстки маку пам’яті (за мотивами символу пам’яті жертв війни автора С. Мішакіна), у центрі яких написи 1944 –/2019; ліворуч на рельєфному тлі – профіль чоловіка (дзеркальний), який тримає на руках дитину з лавровою гілкою.

Вага монети – 16,54 г. Діаметр – 35,0 мм. Тираж – 40000.