Програма «Життя міста»

У розділі: 18016 відео | АрхівRSS
У Полтаві відкрили персональну виставку ляльок Тетяни Філенко
708

У Полтаві відкрили персональну виставку ляльок Тетяни Філенко

Авторські вузлові ляльки представила майстриня Тетяна Філенко на своїй персональній виставці «За рухом сонця». Саме за рухом сонця в давнину моталися вузлові ляльки. Такою назвою майстриня пані Тетяна хоче наголосити, що не відходе від традицій роботи, хоча ляльки мають сучасний вигляд. Майстриня поділилася усіма тонкощами роботи. Говорить, аби нарядити гарно лялечку, доводиться жертвувати своїми сукнями та намистом.

Тетяна Філенко, майстриня:

- В мене трішечки авторська лялечка, тому що з вузловою лялечкою працює дуже багато майстринь, то є традиційні лялечки в більшості, а в мене на основі традиційної - авторська лялечка. Я фантазую з тканиною і з кольором, і з прикрасами.

Мистецтвом виготовлення ляльок пані Тетяна займається з 2010 року. Спочатку виготовляла шиті та в’язані ляльки, але особливе захоплення викликають традиційні українські вузлові . Відвідувачка виставки «За рухом сонця» пані Карина наголосила - вузлові ляльки та сама майстриня вже стали нероздільними.

Карина Пивоварська, відвідувачка виставки:

- Ми просто дивуємося усим тим талантом, який має ця людина, дивуємося і насолоджуємося тією добротою, яку вона дарує світу і красотою, яку вона створює.

З нагоди відкриття виставки, майстриню Тетяну Філенко нагородили грамотою за активну участь у культурно-мистецькому житті міста та популяризацію традиції іграшкарства.