Програма «Життя міста»

У розділі: 20050 відео | АрхівRSS
На засіданні ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавщини визначили переможців
596

На засіданні ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавщини визначили переможців

На засіданні ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавщини визначили проекти-переможці. Цьогоріч їх 49. Участь у конкурсі брали ради різного рівня: сільські, селищні, районні, міські, міські районного значення та об'єднаних територіальних громад. Метою конкурсу є відбір проектів розвитку територіальних громад, спрямованих на підвищення спроможності органів місцевого самоврядування Полтавської області, соціальної активності громадян у вирішенні актуальних проблем розвитку територій. Організатори говорять, - в пріоритеті - інноваційні проекти.

Олександр Біленький, голова обласної ради:

- Важливо те, що громади відчувають свою потрібність і необхідність в реалізації тих чи інших проектів з боку допомоги обласної ради. Краща інновація, краща туристична складова, краще поводження з твердими, побутовими відходами - все, що краще, як раз для громад повинно бути такими дороговказами. Проектів менше, ніж в минулі роки тому що із подальшою реформою децентралізації деякі сільські і районні ради не розуміє, хто буде розпорядником коштів в наступному і вони навіть не подавали проекти.

Бюджет обласного конкурсу територіальних громад цьогоріч - 21 мільйон 48 тисяч гривень,- говорить заступник голови облради Анатолій Ханко.

Анатолій Ханко, заступник голови обласної ради:

- Це найбільш дієвий інструмент, коли громади подають свої проекти і в певній конкуренції конкурують за виділення коштів з обласного бюджету, де йде конкуренція між ідеями рад і обласна рада в цьому році виділить досить таку достатню суму більше 20 мільйонів гривень на ці проекти.

Загалом, на конкурс цьогоріч було подано 55 проектів за різними напрямами: такі як підвищення туристичного потенціалу, збереження об’єктів культурної спадщини, впровадження енергоефективних технологій на об’єктах соціально - гуманітарної сфери .

Ірина Березова, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту Полтавської облради:

- Найбільш популярний напрямок - це напрямок впровадження енергоефективних технологій, але по цьому напрямку є ґрунтовне зауваження майже до всіх заявників. В описі не надаєте економічного обґрунтування доцільності впровадження саме цих заходів.

Пирятинська ОТГ теж подала свій проект і вже не вперше.

Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова:

- Виникає потреба в більш оптимальному підході до як експлуатації вуличного освітлення, так і ефективності. Є три варіанти вуличного освітлення в режимі ранній вечір, пізній, глибока ніч і ранок і декілька форм забезпечення функціонування такої системи.

Фінансування проектів-переможців передбачається за рахунок коштів обласного бюджету, до 50 відсотків очікуваної вартості проекту, бюджетів органів місцевого самоврядування та інших джерел. Проекти, які перемогли будуть реалізовані у наступному році.