Програма «Життя міста»

У розділі: 20535 відео | АрхівRSS
Вакцини від дифтерії в області достатньо - лікарі
726

Вакцини від дифтерії в області достатньо - лікарі

В Україні зростає захворюваність на дифтерію. У жовтні зафіксовані випадки у Закарпатській області серед студентів Ужгородського університету, де в інфекційну лікарню потрапили 15 осіб, яким лабораторно підтверджено діагноз дифтерії. Також випадок дифтерії зареєстровано у київського школяра та у жінки із Тернополя. Аби запобігти розповсюдженню хвороби у Полтаві, провели безкоштовну імунізацію.

Світлана Іванюк, прийшла на щеплення:

- Мені вже час щеплюватися, тому я вирішила зробити це щеплення. Тим більше випала можливість зробити це щеплення.

Дифтерія відома ще з часів Гіппократа і Галена під назвою «задушлива хвороба». Головний механізм передачі інфекції - крапельний. Збудник, який локалізується у роті і носоглотці під час розмови, кашлю, чхання виділяється у повітря та інфікує людей. Хворих на дифтерію обов’язково госпіталізують та лікують стаціонарно.

Світлана Мальцева, сімейний лікар:

- Це дуже тяжке інфекційне захворювання і воно не так страшне, як саме захворювання, як ускладнення його. Це серцево-судинна система і дихальна. Протікає дуже швидко і найгірше це може бути летальний. Група ризику - це вагітні жінки, діти, люди похилого віку.

Для того щоб бути захищеними від дифтерії необхідно провести щеплення - говорять лікарі.

Валентина Думенко, лікар-педіатр:

- Вакцина у достатній кількості наявна в області. Можна нею ущепитися у сімейного лікаря безкоштовно.

Лікарі рекомендують - якщо починається нездужання, підвищення температури до 38 і більше градусів, з’являється плівка на мигдалинах і біль у горлі, не нехтуйте своїм здоров’ям, а одразу відвідайте лікаря.