Програма «Життя міста»

У розділі: 20611 відео | АрхівRSS
Вахтанг Кіпіані презентував у Полтаві книгу «Справа Василя Стуса»
615

Вахтанг Кіпіані презентував у Полтаві книгу «Справа Василя Стуса»

«Справа Василя Стуса», - книгу під такою назвою презентували в обласній бібліотеці. Її автор - журналіст Вахтанг Кіпіані. Зауважує: Василь Стус - особистість надзвичайна, тому про нього хочеться засвідчити якомога більше.

Вахтанг Кіпіані, автор книги:

- Як журналіст я багато років писав про різні аспекти життя Василя Стуса і мені здалося, що ми знаємо вже максимум аж до того моменту. Мені здається, що фігура Стуса є важливою складовою, що Росія знищує будь-які прояви українства і навіть виробив таку формулу, що якщо перший раз Василя Стуса судили як поета, у нього в звинуваченні одні політичні твори, то другий раз його судили як українця, людину, яка знала, що хоче демонтажу імперії.

На сторінках книги - матеріали другої кримінальної справи, яку радянська каральна машина ініціювала проти Василя Стуса в 1980-му році. Після неї поет уже не вийшов живим із табору. Самі документи до 2015-го були засекречені в архіві СБУ.

Олег Пустовгар, співорганізатор заходу:

- Ми вважаємо, що це яскрава зірка на небосхилі руху шістдесятників - це один із найвидатніших шістдесятників і взагалі його називають Тарасом Шевченком 20 століття. Вахтанг Кіпіані працював над цією книгою протягом кількох років, він дуже глибоко дослідив справу Василя Стуса з архівів СБУ.

Презентувати книгу планують продовжувати і в інших містах України.