Програма «Життя міста»

У розділі: 20209 відео | АрхівRSS
Серед переможців Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – полтавка Віра Шелудько
578

Серед переможців Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності – полтавка Віра Шелудько

8 листопада тисячі українців разом писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Переможців цього річ поділили в трьох номінаціях. Перше місце — диктант написано повністю без помилок, друге місце — написали цифри без лапок, третє місце — одна помилка.

Результати були оприлюднені на офіційному сайті "Українського радіо". 

Так, переможцями стали і жителі нашої області. Полтавка Віра Шелудько посіла друге місце.

Не залапкувала слово «цифра» - такою була помилка Віри. Дівчина працює літературним редактором в одному з PR-агентств, вчителем української мови та має науковий ступінь. Тож, загалом, диктант вважає не складним, навіть не дивлячись на те, що писали його вже за новим правописом.

Віра Шелудько, посіла друге місце у Всеукраїнському радіо диктанті національної єдності:

- Для мене він був дуже простим. І диктували дуже гарно. Важливо, що ти знаєш правила, відчуваєш мову і диктор був дуже вправний. Мені подобається, що в новому правописі багато що внормували. Ті слова, які ми, наприклад, не знали, як писати: «веб» - з дефісом, чи без дефісу. Також, у новому правописі виправили дуже багато помилок. Наприклад, ми раніше говорили «через дефіс», ми маємо слова писати, а тепер ми говоримо «ми пишемо слова з дефісом». Тобто, «через» не вживаємо в значенні способу дії. Та, крім того, в цьому правописі є багато і недоліків. Наприклад, не унормовано такі слова, як «сайт». Як його писати «сайту», чи «сайта» в родовому відмінку? Хоча, тепер, як писати назви соціальних мереж ми знаємо. Коли залапковуємо, коли не залапковуємо, коли мала літера, коли велика – це все тепер уже є. І тепер ми можемо писати правильно і однаково.

Підсумовуючи розмову Віра зазначила, що українському мову знайти важливо та необхідно, бо це не просто мова комунікації, це наша національна гордість.