Програма «Життя міста»

У розділі: 15280 відео | АрхівRSS
Ветеринар-практик з Польщі навчатиме полтавських студентів стерилізувати собак
552

Ветеринар-практик з Польщі навчатиме полтавських студентів стерилізувати собак

Полтавських студентів практично навчає ветеринар з Польщі. Даніель Фігель завітав до нашого вищого навчального закладу. Тут перебуватиме кілька днів. За цей час планує стерилізувати разом з практикантами 30 собак.

Даніель Фігель, представник Польської ветеринарної фундації:

- У Польщі ми займаємось стерилізацією бездомних котів і собак, щоб зменшити їхню кількість і для цього ми приїхали сюди в Полтаву. Сьогодні ми проведемо кільканадцять операцій. Спочатку показуватимемо як це робити, а потім спостерігати як вони самі будуть це робити.
Стерилізація безпритульних собак - дієвий спосіб зменшити їх популяцію. А це нашому місту потрібно, - кажуть ветеринари.

Василь Бердник, голова асоціації спеціалістів ветеринарної медицини Полтавської області: 

- Де на обмеженій території збирається дуже багато індивідуумів, не обов`язково собак, там виникають хвороби. Ще одна небезпека для людей, - це сказ. Коли дуже багато тварин, різко підвищується ймовірність кількості хворих. Це уже пряма небезпека для людей.

Олег Горб, проректор з наукової роботи та міжнародних зв`язків: 

- Сподіваємось, що це перший крок у контакті з паном Даніельом, який у подальшому перетвориться у такий потужний довготривалий проект, який буде допомагати нам. А ми чим зможемо будемо допомагати їм.
Депутат міської ради Майя Матвеєва говорить, - раніше безпритульних собак відстрілювали. Цей метод не гуманний, та не результативний.

Майя Матвеєва, депутат міської ради:

- У місті прийнята програма по скороченню популяції безпритульних тварин гуманним шляхом - це відлов, стерилізація і випуск. За 4 роки було стерилізовано за цією програмою около 3500 тварин. Це разом 700 тварин з австрійської компанією 4 лапи, яка приїздила. На вулицях нашого міста не з`явиться на майбутній рік 35 тисяч тварин.

Майя Матвеєва подякувала міжнародним партнерам, які допомагають полтавській молоді стати фахівцями.