Програма «Життя міста»

У розділі: 15613 відео | АрхівRSS
Майже 320 аптек на Полтавщині вже приєдналися до урядової програми «Доступні ліки»
374

Майже 320 аптек на Полтавщині вже приєдналися до урядової програми «Доступні ліки»

Майже 320 аптек на Полтавщині вже приєдналися до урядової програми «Доступні ліки». Кількість аптечних закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я і стали партнерами програми, постійно зростає. Наразі таких уже понад 7700 по всій Україні. Це означає: доступні ліки стають ще доступнішими, оскільки їх можна отримати у більш розгалуженій мережі аптек.

Людмила Ліщенко, завідувачка аптеки: 

- Когда приходит пациент мы входим в электронную систему здравоохранения. Вводим 16-значный код рецепта, который указан в СМС у пациента. Открывается рецепт, в котором мы видим ФИО пациента, врача, количество таблеток.

У Національній службі здоров’я наголошують: пацієнти, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, повинні вимагати у лікаря електронний рецепт саме із назвою діючої речовини, а не конкретної торгової марки ліків.

Ірина Ліштаба, експертка НСЗУ з реімбурсації:

- В програму «Доступні ліки» входять виключно монопрепарати. Але якщо пацієнт користується комбінованим лікарським засобом, і комбінація входить в програму, то такому пацієнту лікар має можливість виписати 2 електронних рецепти.

А ще аптекар зобов’язаний запропонувати пацієнту усі торгові марки ліків, а пацієнт уже сам обирає - взяти той препарат, який дають безкоштовно, чи доплатити за інший. Вибір пацієнта фіксується в електронній системі і таким чином відпускається рецепт.

Людмила Ліщенко, завідувачка аптеки: 

- Главное, чтобы этот рецепт был активным. То есть, если пациент по нему уже обслуживался, мы повторно мы повторно этот рецепт не сможем.

Дефіциту на «доступні» ліки не спостерігається - кажуть аптекарі. Навіть якщо чогось немає в наявності, завжди можна піти в іншу аптеку, яка є партнером програми «Доступні ліки». Реєстр лікарських засобів, оновлюється двічі на рік. Із серпня кількість зросла на 14 позицій.

Ірина Ліштаба, експертка НСЗУ з реімбурсації: 

- В програму Доступні ліки входять 254 лікарські засоби. З них 78 є повністю безоплатними для пацієнта.

З усім асортиментом можна ознайомитися на сайті Національної служби здоров’я.